Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

microrozbora galaxy do 54l

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Rogatek jest szybko rosnacy i nie trzeba go sadzic gdy spełni swoje zadanie poprostu go wyciagniesz
dolargan
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2015, 11:12
Imię: Paweł
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 54l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: dolargan »

Potrzebuje trochę mchów, małego heńka, rogatka. Jakby ktoś robił przecinkę to jestem zainteresowany. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Napisz lepiej w dziale "chcę zdobyć", to da ci większe szanse że ktoś zauważy twoją prośbę i Ci uszczknie ziela.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
dolargan
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2015, 11:12
Imię: Paweł
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 54l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: dolargan »

Jakiś czas temu założyłem akwarium. Niestety jestem zrozpaczony bo wszystko poszło w złą stronę pomimo moich najszczerszych chęci. Wydawało mi się że jestem to wstanie opanować a jednak sporo się przeliczyłem. Mój problem zaczął się od zielonych glonów nitkowatych (waty). Przy pomocy algen stopp general poradziłem sobie z nimi. Kiedy nitki zaczęły się wycofywać ich miejsce szybciutko zajęły sinice. walka z sinicami trwa już ok 3 miesięcy. Moim zdaniem sytuacja jest krytyczna. Z roślin niewiele zostało. Przeczytałem gdzieś że podobno przy jałowym podłożu tak się często dzieje. Mam pytanie do kolegi IncOgnito czy w swoich zbiornikach miał kiedykolwiek taki problem i jak sobie z nim ewentualnie poradził, lub jak zapobiega żeby do niego nie doprowadzić.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jak chcesz żeby ci ktos pomógł to musisz akwarium opisac szczegółowo co w nim siedzi i jak sie nim opiekujesz a to wszystko zwieńczone powinno być fotografia po "całości" ....mam problem z glonem..nie :| chce mi rosnac w baniaku z kardynałkami ku mej rozpaczy :płacz: własnie o twoja "zielona wata" mi sie marzy dla kardynałków ;) .
Nie jestem szpecem od glonów nie pomoge ci w tej walce tu potrzeba usunąc przyczyne , skutki czyli sinice usuwaj mechanicznie.
dolargan
Posty: 11
Rejestracja: 15 sie 2015, 11:12
Imię: Paweł
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 54l
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: dolargan »

Zbiornik ma 54 l. 60/30/30 oświetlony 2 lampkami led "Diversa" 11 g/dobę jedna + 6 g/dobe druga. Filtracja to "AquaClear 30" + "Eheim 2032 Ecco pro 130" Co2 z butli wysoko ciśnieniowej 24 g/dobę ok 1 bąbelek/sekundę. Podłoże to lawa wulkaniczna przysypana czarnym bazaltem. Z przodu akwarium posadzony "mały heniek". Dwa korzenie obsadzone różnymi gatunkami mchu plus dwa małe mikrozorium. Obsady zwierzęcej praktycznie brak, zostały 2 krewetki. Wymiana wody to po ok 35% raz w tygodniu na RO + mineralizator czerwony. Mech praktycznie obumiera po kuracji zaciemniania, napowietrzania, kwasu bornego i "algen stopp special".

[ Dodano: 2016-01-03, 15:44 ]
Jeśli ktoś potrzebuje przepis na zieloną watę to według mnie jest następujący: woda Ro + kranex nie podmieniać ok 1,5 - 2 miesiące i nie odmulać po tym czasie dodać nawóz bioflorin tropicala ok 3 krople co 3 dni tak z 2 tygodnie. Światło led ok 12g/dobę trochę więcej płatków tropicala niż rybki dadzą rady zjeść. A no i nie czyścimy filtra "AquaClear 30" i nie wymieniamy w nim wkładu węglowego. Co2 całą dobę PH ok 7, Gh6, Kh5. Przepis sprawdzony :(

[ Dodano: 2016-01-03, 16:05 ]
Cała historia mojej dotychczasowej walki razem ze zdjęciami jest na forum roślinyakwariowe.pl. Link http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje ... 66025.html. Mam nadzieje że nikt nie poczuje się urażony że korzystam również z tamtego forum i wklejam linka do niego. Jeśli jednak ktoś czułby się urażony to z góry przepraszam. Jak na razie przegrywam walkę i szukam dalszych pomysłów.

[ Dodano: 2016-01-03, 16:07 ]
PS. Zielona wata z mojego przepisu jest na jednym z pierwszych zdjęć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”