Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

obsada do Azji- Czarne wody-leśne bajoro

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelasia4444
Posty: 110
Rejestracja: 03 sie 2013, 19:34
Imię: Betty
Lokalizacja: Podkarpacie/Krosno/Zręcin
Akwarium: 30 l i 126 l
Płeć:

obsada do Azji- Czarne wody-leśne bajoro

Post autor: pelasia4444 »

Czy do akwa 128l (biotop mniej więcej jak w temacie) lepsze będą gurami (jakie?) czy prętniki? Jako denne rybki na 100% będzie ok 10szt piskorka kuhli. Zastanawiam się co do piskorków dobrać. I czy przegięciem będzie jeśli wybrała bym jakąś bardziej barwną formę? Np. Gurami kobaltowy lub prętnik morelowy? Chodzi mi o to czy to nie będzie takie "nienaturalne"?
Proszę jeszcze doradzić ile sztuk tych rybek mogę do takiego litrażu, bo nie chcę przegiąć ani robić zupy.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Do takiego akwarium jeśli koniecznie muszą być to prętniki/gurami. To radził bym iść w gurami czekoladowe(2+3-4). Pozostałe poza g. mozaikowym niewiele mają wspólnego z BW, ale ten wymaga większego szkła. Przyczym nie słyszałem jeszcze o g. kobaltowym i nie wiem co to. Z labiryntowców gdyby cię to zainteresowało do BW bardziej pasują wszelkie skrzeczyki, bojowniki, ostroogony, czy sumatrzaki. Szczerości ciąg dalszy czyli ja tu bardziej piszę wyczytane teorie niż przerobioną praktykę, u nas bardziej kumaty niż ja jest Konrad Demczuk. A jeśli liczysz na fachową pomoc luknij na labiryntowce.pl, ze wskazaniem na rady Brunona.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”