Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tęczanki Neonowe i Neoni Innesa ,ile sztuk ?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Popraw jedno słowo bo kłuje w oczy :?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

A ja życzę powodzenia w życiu z takim podejściem. Szkoda było klawiatury, choć może ktoś inny skorzysta z tego i uniknie błędów.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

VeJeK pisze:Dobra koniec ... ,Mnie interesowało czy tyle i tyle sztuk może pływać w akwa :)
Dziękuję Dobranoc :mrgreen:

Podoba mnie się to :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Prze edytowałem posta - wulgaryzm. K2
Ostatnio zmieniony 09 paź 2015, 23:33 przez Arreczeq, łącznie zmieniany 1 raz.
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Chociaż jednej osobie :)
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Mi się nie podobało. Na przyszłość proszę nie stosować takiego słownictwa.
luczyk10
Posty: 9
Rejestracja: 10 wrz 2015, 23:14
Imię: Adrian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: luczyk10 »

Mam problem z obsadą, ponieważ boję się aby nie przesadzić z ilością rybek. Mam 180 litrowy zbiornik z dość dużą ilością roślin. Co sądzicie o tym:
-neon innesa x40
-neon czarny x15
-mieczyk zielony x4
-danio czerwone x10
-kirys x4
-gupik x8
-paletki solid turkus x2
-kosiarka x10
-otosek x10
-loricaria green x2
-zbrojnik frog pleco x2
-zbrojnik niebieski x5
-krewetki red cherry x20
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Żywię dużą nadzieję, że ta obsada jest na razie wirtualna. Totalny misz-masz ryb o całkowicie innych wymaganiach, ponadto niektóre zbyt duże do tego akwarium (nie znamy wymiarów). Ponadto przerybienie.
Musisz się zdecydować na ryby o podobnych wymaganiach, najlepiej takich jakie będziesz w stanie spełnić.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Żeby zobradować ci trochę ile możesz rybek wpuścić do tego szkiełka przytoczę starą dobrą zasadę. Na jeden litr zbiornika może przypadać maksymalnie 1cm dorosłej ryby(dotyczy rybek raczej małych, większe to sprawa indywidualna w zależności od gatunku) czyli dla np. 40 neonów inesa dorastających do 4,5cm wymagane jest 180l.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

wisłok pisze:Na jeden litr zbiornika może przypadać maksymalnie 1cm dorosłej ryby

I ty z większym doświadczeniem ode mnie w to wierzysz .....
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Lepsza taka niedoskonała regułka jako punkt zaczepienia dla nowicjusza niż żadna i pomysł 60 neonów oraz 30 tęczanek w 160l.:p No chyba że znasz jakąś lepszą tezę, od tej którą przedstawiłem a pamięta ona podobno czasy Carbonniera.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Ryby do baniaka dodaje się stopniowo ,raz 30 neonów innym razem 20 tęczanek innym razem np 10 gupików ,poprzez obserwacje ich zachowań sposobu pływania i tak dalej można określić czy jesteśmy w stanie dokupić nieco rybek czy już wystarczy :) Nie trzeba sztywno trzymać sie reguły że 1L na 1cm ryby (oczywiście nie mówię tutaj że ty się sztywno tego trzymasz) Wystarczy 30-60 min dziennie poświecić na obserwacje i już może sami dojść do wniosków czy więcej rybek czy nie :)

Najlepiej na początku wpuszczać te które nam się podobają najbardziej tak że jak by sie okazało że już więcej nie ma sensu wpuszczać to żeby nie żałować :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Może jakiś ułomny jestem ale bawie się w to już prawie 20lat od czasów gdy dopiero sięgałem głową ponad stół i na podstawie godzinnej obserwacji nie jestem w stanie określić w porę czy w wyniku zbytniego przegęszczenia ryby nie skarłowacieją i czy biologia akwarium przerobi taką a taką ilość metabolitów od tylu a tylu ryb. Gdy objawy tych problemów się ujawniają zwykle jest już za późno przynajmniej dla części ryb. Fakt np. pielegnice będą się atakować bo obierają sobie terytoria, ale wątpię czy dostrzezesz różnice w pływaniu jak kolwiek to rozumieć u np. bystrzyka.

A kryterium doboru ryb na podstawie "podoba mi się" nie jest chyba najlepsze no chyba że uważasz że można połączyć paletki z tropheusami to nie mam więcej pytań?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

wisłok pisze:nie jestem w stanie określić
Widzisz a ja jestem ,może mam nadprzyrodzone moce ? Nie wiem ,ale ja to widzę
wisłok pisze: nie mam więcej pytań?
Oczywiście zrozumiałeś to tak jak ty chciałeś a nie tak jak powinieneś ,Chodzi mi o to że jeżeli mam parametry w których będzie żyło np 10 różnych odmian ryb które nam się podobają i wiemy że będzie im się tam dobrze żyło to możemy zrobić pewną kolejność ,gdzie na początku będą takie które nam się podobają najbardziej a na końcu te które nam się podobają najmniej ale chcielibyśmy mieć je w baniaku ,wtedy puszczamy te najładniejsze i obserwujemy i tak dalej aż zobaczymy że więcej nie ma opcji wpuszczać .
Czaisz ?

Nie chodzi tutaj o wpuszczanie do baniaka ryb z Tanganiki +Malawi + 5 paletek .....
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK, ja nie rozumiem po co Ty tutaj założyłeś ten temat? Skoro wiesz wszystko lepiej, inni Ci źle doradzają, a Ty sam jesteś nadczłowiekiem, który patrząc na rybę potrafi bezbłędnie wskazać czy dobrze się czuje i czy można je jeszcze dołożyć, to lepiej napisz książkę o akwarystyce zamiast pisać na jakimś forum, gdzie tylko głupoty gadają...
VeJeK pisze:,Chodzi mi o to że jeżeli mam parametry w których będzie żyło np 10 różnych odmian ryb które nam się podobają i wiemy że będzie im się tam dobrze żyło to możemy zrobić pewną kolejność ,gdzie na początku będą takie które nam się podobają najbardziej a na końcu te które nam się podobają najmniej ale chcielibyśmy mieć je w baniaku ,wtedy puszczamy te najładniejsze i obserwujemy i tak dalej aż zobaczymy że więcej nie ma opcji wpuszczać .
Tym zdaniem właśnie pokazałeś swoje podejście. W akwarystyce nie chodzi o to by sobie "robić dobrze". Chodzi o to żeby organizmom zapewnić najlepsze warunki. To daje satysfakcję. Jeżeli Twoim celem jest co innego, to ten temat w ogóle nie powinien był powstać. Możesz sobie wpuścić tam i 200 neonów i 100 tęczanek.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Kto ku*** powiedział że ja wiem wszystko lepiej ,toczę spokojną dyskusję z Wisłokiem a ty tutaj mi się wpierdzielasz między wódkę a zakąskę ...

Ja wyrażam swoje zdanie a Wisłok swoje ,na tym polega dyskusja
Zablokowany

Wróć do „Ryby w akwarium”