Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Parka ryb do 160L

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Parka ryb do 160L

Post autor: VeJeK »

Witam wszystich
Zachodzę w głowę jaką parę ryb dać do akwarium 160L ?

Potrzebuje przysłowiowej wisienki na torcie , 1 pary ryb która by dopełniła to czego brakuje w akwarium .

Myślałem o Skalarach lecz są zbyt pospolite ,sławne chyba że bym znalazł jakieś pięknie ubarwione.
Następny pomysł to para Akar ,są to duże rybki lecz czy ja wiem czy takie ładne ?

Znacie jeszcze jakieś ciekawą parę ryb wielkości skalarów które by wypełniły tą pustkę w akwarium ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Wymiary akwarium i warunki wodne?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

100x40x40 tyle powiem .

Interesują mnie konkretne nazwy ryb
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Jak ktokolwiek ma Ci coś doradzić skoro nawet nie wiadomo jakie są parametry wody? ;) Jaki typ akwarium? Jaka pozostała obsada?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Na podstawie tych danych mogę ci doradzić pielęgnice zebry. Zbiornik im wystarczy, są bardzo plastyczne więc dostosują się do prawie każdych parametrów. A co do obsady i aranżacji. Cóż inne ryby zabiją więc reszta obsady nie ma znaczenia(znając życie Ciebie to nie rusza), podobnie jak aranżacja bo wszystko rozkopią i urządza po swojemu.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

wisłok, Szacunek -dziękuje za podpowiedź ,lecz te rybki odpadają

Obsada to neony tęczanki oraz jakieś tam gupiki i molinezje ,ogólnie mówiąc nic dużego w akwa nie ma.

Parametry -kranex Rzeszowski

Akwarium powiedzmy że średnio zarośnięte -przynajmniej jak dla mnie
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK pisze:100x40x40 tyle powiem .

Interesują mnie konkretne nazwy ryb
Nie rozumiem po co kolejny raz zadajesz pytanie o obsadę, jak wciąż prezentujesz postawę z tamtego wątku (o neonach i tęczankach)?

Jak z kranexem nie masz zamiaru nic robić to pozostają Ci tylko ryby do zasadowej wody (zresztą reszta obsady i tak potrzebuje takiej). Akary czy skalary odpadają.
Zobacz sobie na temat z mojego podpisu i coś wybierz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Pod takie warunki pasował by barwniak thomasa. Może to nie olbrzym ale do 9 cm samce dość często dorastają.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Greek pisze:jak wciąż prezentujesz postawę z tamtego wątku
Ale kolego drogi żadnej postawy nie prezentuje ,pytam się grzecznie o nazwy ryb bo nie chce mi sie kilka dni spędzić szperając w Googlach i tyle ,więc jak coś wiesz to pisz ,jak nie to po co sie wgl udzielać ?

Nie mam zamiaru sie z nikim kłócić ,wchodzisz patrzysz i piszesz ,jak nie wiesz to nie piszesz i dalej przeglądasz forum .

Głownie chodzi mi o takie ryby wielkością skalara ,lecz żeby nie zjadły wszystkich roślin ani pozostałych ryb w akwarium .
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK pisze:Ale kolego drogi żadnej postawy nie prezentuje ,pytam się grzecznie o nazwy ryb bo nie chce mi sie kilka dni spędzić szperając w Googlach i tyle ,więc jak coś wiesz to pisz ,jak nie to po co sie wgl udzielać ?
Nie wiem, jak dla mnie wypowiedź:
VeJeK pisze:100x40x40 tyle powiem .

Interesują mnie konkretne nazwy ryb
... oznacza po prostu "spadaj na drzewo frajerze, bo nie chce dać nic od siebie, dawaj mi tu nazwy ryb". I myślę, że nie tylko ja widzę taki wydźwięk tego zdania.
VeJeK pisze:Nie mam zamiaru sie z nikim kłócić ,wchodzisz patrzysz i piszesz ,jak nie wiesz to nie piszesz i dalej przeglądasz forum .
Sorry, ale jeżeli czegoś nie wiem (nie wiedziałem) to były to parametry Twojej wody, o której łaskawie wreszcie napisałeś, że jest to czysta kranówka.
Mimo tego dostałeś ode mnie odpowiedź, ale jak widzę wciąż nie chcesz dać nic od siebie, choćby wykonując jedno kliknięcie (dobrze, że chociaż odpowiedzi w wątku Ci się chce czytać ;) ). Prościej już nie będzie, z tą postawą wiele nie znajdziesz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Greek pisze:oznacza po prostu "spadaj na drzewo frajerze, bo nie chce dać nic od siebie, dawaj mi tu nazwy ryb".
W życiu jeszcze takiej interpretacji nie widziałem ,wydaje mi się że jesteś trochę przewrażliwiony ,i źle odbierasz moje słowa . Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia ,czyli interpretujesz te słowa tak jak ty chcesz a nie tak jak powinieneś
Greek pisze:choćby wykonując jedno kliknięcie (dobrze, że chociaż odpowiedzi w wątku Ci się chce czytać ;) ).
.

To jedno kliknięcie wykonałem ,i nie pisałem o nim ponieważ nie ma w tym linku nic sensownego dla mnie .
Greek pisze:tą postawą wiele nie znajdziesz.
To sie okaże :)
Awatar użytkownika
motylek
Posty: 862
Rejestracja: 26 cze 2013, 7:06
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 10L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: motylek »

Koledzy wrzućcie na luz - luzik idą Święta :)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

VeJeK pisze:To jedno kliknięcie wykonałem ,i nie pisałem o nim ponieważ nie ma w tym linku nic sensownego dla mnie .
No to z przykrością muszę Ci powiedzieć, że nie dobierzesz w takim razie wymarzonej parki rybek :( :>
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

No nic poszperam jeszcze po necie ,jak nic ciekawego nie znajdę to pewnie sie zdecyduje na parkę Skalarów lub Akar ,tak jak myślałem na początku .
Temat raczej do kosza ,zbyt dużo nie wnosi żeby go zostawiać :)
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Greek pisze:Jak z kranexem nie masz zamiaru nic robić to pozostają Ci tylko ryby do zasadowej wody (zresztą reszta obsady i tak potrzebuje takiej). Akary czy skalary odpadają.
;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”