Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Razbora Plamista

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Krzyś Bojownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:31
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Podkarpacie
Akwarium: 25l
Płeć:

Razbora Plamista

Post autor: Krzyś Bojownik »

Kupiłem ostatnio stadko 8 sztuk tej rybki. Miał ktoś z Wa z nimi do czynienia? Nie chodzi mi o info z netu, tylko o Wasze doświadczenia.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

A co chcesz wiedzieć?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Krzyś Bojownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:31
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Podkarpacie
Akwarium: 25l
Płeć:

Post autor: Krzyś Bojownik »

Czym najlepiej karmić? Bo dałem proszkowane płatki i niechętnie. Kupiłem mrożonego solowca ( nic innego nie mieli), to coś tam skubały, ale za duże to dla nich. Może mrożony oczlik?
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Dobrze kąbinujesz cyklopy to dla nich świetny pokarm, u mnie też chętnie przyjmowały hikari first bites a gdy podrosły micro wafers.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Krzyś Bojownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:31
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Podkarpacie
Akwarium: 25l
Płeć:

Post autor: Krzyś Bojownik »

Ma ktoś jakieś doświadczenia w rozmnażaniu tych rybek?
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: CHAPEK »

Miałem razbory merah - gatunek bardzo podobny, ale myślę, że tak samo wymagający jeśli chodzi o karmienie.

Podstawa to przede wszystkim jak najbardziej rozdrobniony pokarm. Najchętniej przyjmują pokarm w postaci praktycznie pyłu. Ja każdy pokarm rozdrabniałem ugniatając jak w moździerzy kuchennej.

Używałem
Płatki: Aquael ActiMin, Tropical Bio-Vit
Suszone: Dafnie, Larwy komarów, ochotka
Granulat: Spirulina Forte

Najłatwiejsze w rozdrabnianiu były płatki i granulki, i te spożywały najchętniej. Pokarmy suszone były trudne do rozdrobnienia i nie były już tak chętnie spożywane, a rybki niechętnie podejmują się czegoś co jest większe od ich otworu gębowego.

Natomiast przysmakiem okazał się pokarm serwowany krewetkom - Aquael CrusTabs. Pokarm w postaci tabletek, ale rozpadający się na mnóstwo małych drobinek w wodzie.

Jeśli chodzi o żywienie spróbowałbym z pokarmami dla narybku.
Krzyś Bojownik
Posty: 18
Rejestracja: 27 lut 2016, 18:31
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Podkarpacie
Akwarium: 25l
Płeć:

Post autor: Krzyś Bojownik »

Jeśli chodzi o płatki jakiekolwiek to po rozdrobnieniu coś tam skubią ale bez przekonania. Mrożony oczlik łapią, ale wypluwają. O dziwo biorą się za mrożoną artemię bardzo ochoczo, ale oczywicie jest dla nich zbyt wielka. Kupiłem ostatnio tabletki Tropical Nano Tabs, spróbuję tego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”