Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dziwna sytuacja

Związek dwóch gatunków

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Kanciaty
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2016, 9:25
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żywiec
Akwarium: 120-500
Płeć:
Wiek: 39

Dziwna sytuacja

Post autor: Kanciaty »

Witam wszystkich. W moim akwarium zaistniała dziwna sytuacja. Oto mój samiec Pielęgnicy Zebra (Amatitlania nigrofasciata) zawiązał parę z samiczką Pielęgnicy Sajica (Cryptoheros sajica). Ikra już jest a nie wiem czy dopuścić do wylęgu młodych ryb? Tworzyć hybrydę? Skusić się? Czy wylęg będzie niemożliwy?
Proszę Was o radę co z tym mam zrobić.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Według mnie nie powinno się dopuszczać do takich krzyżówek. Czy ryby mają zapewnione gatunkowe towarzystwo?
Kanciaty
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2016, 9:25
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żywiec
Akwarium: 120-500
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kanciaty »

Tak mają po dwie pary były z tych gatunków teraz tamte są przeganiane ze starego terytorium. Też nie jestem za krzyżówką gatunkowa jak papuzia. Mam takową w akwarium tylko dla tego ze sąsiad chciał ja w sedesie spłukać, a u mnie żyje nadal i nie narzeka. Chyba :)
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

To normalne zjawisko u pielęgnic z CA. Wywal ikrę jak najszybciej nie rób żadnych krzyżówek a tym bardziej nie puszczaj ich w obieg. Na pewno masz 2 dobrane pary ?
Kanciaty
Posty: 3
Rejestracja: 03 paź 2016, 9:25
Imię: Adrian
Lokalizacja: Żywiec
Akwarium: 120-500
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: Kanciaty »

Tak dwa razy były już larwy a nawet małe rybki ale nie uchowały się w baniaku. Teraz tarło im się nie udało giętkozęby zjadły ikrę i para tak jakby się poróżniła. W starym akwarium bywały wymiany partnerów ale wewnątrz danego gatunku ale w obrębie podrodziny. Ikrę im podebrałem już ręce trochę obite są:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”