Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Loricaria red- rozmnażanie

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Loricaria red- rozmnażanie

Post autor: Tęczuś »

Witam wszystkich. Prosze o pomoc osoby, ktorym udalo sie rozmnozyc Loricaria red i odchowac młode. Wylęg trwal od 4 dni do dzis. I teraz najgorsze przede mna. Karmienie... Młode nie wykazuja zadnego zainteresowania podawanymi pokarmami. Spirulina w tabletkach, pokarm w platkach, nicienie mikro. Polecono mi na fejsie zrobic pokarm z agarem. Agar kupiony na internecie i czekam na przesylke. Ktos ma doswiadczenie czym i jak karmic? Jak zmusic do jedzenia? Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Tomku nie mam pojęcia czym te stwory karmić ale myślę, że koledzy z forum coś tu mądrego podpowiedzą.
deltoro
Mecenas
Posty: 114
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Słupsk
Akwarium: 30L na przetrwanie
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: deltoro »

Na szybko doczytałem ze to praktycznie roślinożerca więc warzywa by się zdały. Do tego piszą że bardzo ważne jest dobre napowietrzanie i nieprzenoszenie młodych do innego akwarium. Reagują już na bardzo małe wahania parametrów wody.
Polecam szukać na planetcatfish.com, nawet z translatorem googla dowiesz się dużo.
Jest też forumzbrojnikowe.pl
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Tęczuś »

witam, dziękuję za nakierowanie mnie gdzie szukać pomocy. okazuje się że wystarczy w przeglądarkę wpisać nazwę i już mnóstwo filmów anglojęzycznych o tej rybie, i hodowli. Postaram się opisywać co się dzieje mniej więcej u moich małych zbrojników a jeżeli mi się powiedzie to powstanie jasna i mam nadzieje klarowna "instrukcja" hodowli tej ryby. Bo mam wrażenie ze w Polsce rozmnażanie i hodowla ryb powiedzmy problemowych jest owiana tajemnicą nastawioną na utrzymanie wysokich cen takich ryb...

W chwili gdy zauważyłem młodego zbrojnika l010a w akwarium ogólnym przeniosłem samca z grotą do 30l kostki, tam młode wylegały się przez 4 dni wiec tu już się pojawia problem z karmieniem bo jedne już bez woreczka a inne dopiero wyklute. Młode żyją i mają się dobrze, od wyklucia 2 podmianki 15 %, woda 50/50 RO/kran bez odstania i wężykiem od napowietrzania do akwarium. Z wszystkiego co im wrzucam zjadają tylko liście morwy. Dziś przyszedł agar (po tygodniu! kurier:/) wiec jutro robię galaretkę dla nich.

Zachęcam osoby które mają jakieś doświadczenie o podtrzymywanie wątku. Pozdrawiam
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Liście dębu , buku , klonu - suche , wysuszone w mroźne dni zbierane .
Do tego miękkie tabletki , gotowany kalafior, brokuł, liście sałaty jakbyś dysponował własną , płatki spiruliny , pokarm płatkowany
Ja daję liście kawowca - akurat rośnie .
ketapang - jego liście

No i glony - ja nie przecieram tylnej szyby w ogóle , jak trafia z przypadku zbrojniki - pokarm najlepszy , naturalny no i gotowy w. szkle
Awatar użytkownika
LaJon
Posty: 390
Rejestracja: 22 paź 2010, 9:29
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 160l, 30l
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: LaJon »

u mnie żarły opadnięty na dno hikari plankton - ta najmniejsza gradacja
Chodź! Pokażę Ci gdzie leżą smaczne liście...
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Tęczuś »

Ja im daje bardzo roznorodny pokarm co wyczytam, podpatrze i juz stosuje. Chodzi o to ze sa ogromnie wybredne i z calej palety zarcia jedza tylko liscie morwy. Ale zyja juz 13 dni i podwoily wielkosc. Wczoraj po 3 tygodniach od pierwszego tarla samica znow weszla do samca :-)

Obrazek
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Tęczuś »

Mała aktualizacja tematu. Dziś moja miesiąc od złożenia pierwszej ikry młode żyją coś tam rosną ale szału nie ma. pocieszające jest że nic nie padło. Jedzą pokarm na bazie agaru i liście morwy. Wodę podmieniałem 2 razy po 10% No i dziś mija 8 dni od ponownego złożenia ikry przez zbrojniki:) Więc teraz będę miał porównanie wielkości obu miotów.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

dużo było młodych z miotu :mrgreen:
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Tęczuś, powodzenia :tak:
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Tęczuś »

młodych było dokładnie 61 więc sporo jak na tak "cienkiego" zbrojnika. Niestety człowiek jakby nie kombinował to by nie przeżył... :/ Po miesiącu życia zbrojników stwierdziłem ze skoro jedzą i żyją to może im jest ciasno w kotniku i większe przyrosty będą miały "na wolności" i wypuściłem te lenie z kotnika...
po 3 dniach około 20 zgonów. Największy problem tego gatunku u mnie jest taki ze jak nie siedzą na jedzeniu to nie jedzą, zero wysiłku w poszukiwaniu żarcia, masakra. Z drugiej strony wrażliwość na zanieczyszczenia z rozkładającego się pokarmu, którego nie znalazły. Podmiana 15% wody i Zbrojniki znów wyłapane i wsadzone do kotnika i 3 dzień bez zgonów.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

Tęczuś, widzę ze się wczuwasz w rolę taty :ale jaja: szykuj się szykuj później będziesz miał łatwiej.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

U mnie jest odwrotnie - dopuki pływają luzem i mają dostęp do glonów , resztek , liści , Pokarmu.
JAk wylapie i odseparuje - padają . Wolno pływają i same dają radę .
Uważaj na kregoslupy - są bardzo wrażliwe i delikatne
Tęczuś
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2016, 22:57
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Akwarium: 100x40x40
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: Tęczuś »

Mała aktualizacja :) młode z pierwszego miotu żyją i mają sie dobrze choć jest ich połowa czyli 30 sztuk. Tyle zostało po tym jak je wypościłem z kotnika w akwarium 30l. 30x30 cm dna i jeszcze 30cm w górę to zbyt dużo dla tych leni by znaleźć pokarm. Z 2 miotu w którym było ponad 80 sztuk przeżyło tylko kilka. Po pierwsze przeniosłem je z ogólnego akwarium po tygodniu od wyklucia do tarliskowego do wcześniejszego rodzeństwa. Po drugie gdy loricarie pływają w kotniku to do akwa przeniosłem zbrojnika niebieskiego z larwami. I nadmiar produktów przemiany materii zrobił selekcje pozostawiając te najmocniejsze. A w ogólnym samica orientując się że po tarle z jednym i tym samym samcem ikra dziwnie znika postanowiła wytrzeć się z 2 samcami w jednym dniu. składając tym razem tylko po około 20 ziaren ikry. 2 samiec opiekował się ikra 3 dni i ikra znikła. natomiast doświadczony 1 samiec dochował się młodych , których nie odławiałem i raczej wątpię żeby coś przeżyło.
Pierwsze Młode maja ok 3 cm i karmione są pokarmem na bazie agaru gdzie chętnie jedzą świeżo zrobiony pokarm, (kilku dniowy czy mrożony już nie chcą jeść) spirulinę w tabletkach i węgorki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”