Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wegorek ciernisty

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Wegorek ciernisty

Post autor: Rybka »

Ile sztuk trzeba hodowac? Ile czasu rośnie? Miał ktoś tą rybkę?
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: MariooT »

Ja mam jedną sztukę, z clariasem nie ma szans jest wielkości dżdżownicy
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

MariooT pisze:Ja mam jedną sztukę, z clariasem nie ma szans jest wielkości dżdżownicy
Witam!
Wiem, mam jedną sztukę ale nie z clariasem. Mam takie pytania:Ile sztuk trzeba hodowac? Ile czasu rośnie? Miał ktoś tą rybkę? Czy mogę go trzymać z sumami fossylis i opaczek + rakiem z Petzuaro orange/szhocko?
P.S.Możesz zrobić zdjęcie swojej rybce?
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Hej, wszystko zależy jaki gatunek masz/chcesz mieć. Wielkość zależna od gatunku to przedział od 15-20 cm do ponad jednego metra:) Swoją drogą to coś za często celujesz w gatunki typowo konsumpcyjne:) Jeśli chodzi ci o Macrognathus aculeatus to jest jeden z mniejszych gatunków " węgorzyków ". Ryba bezproblemowa pod warunkiem zapewnienia jej możliwości zakopywania się w piasku ( odpadają wszelkie ostre kamienie, ozdoby itp. ). Najlepiej trzymać kilka osobników, a i tak będą wybuchać od czasu do czasu drobne walki. Pamiętaj że to drapieżniki, więc będą polować na rybki które zmieszczą się im do pyska:) ( u mnie zawzięcie polowały na młode żyworódki ). Z rybami podobnymi wielkością nigdy u mnie nie było zwady.
Rybka
Posty: 95
Rejestracja: 27 lut 2019, 17:48
Imię: Igor
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Płeć:

Post autor: Rybka »

milo pisze: Hej, wszystko zależy jaki gatunek masz/chcesz mieć.
Mam akurat mały gatunek (ale nie najmniejszy!) czyli macrognathus oculatus.
milo pisze:Wielkość zależna od gatunku to przedział od 15-20 cm do ponad jednego metra:)
15 - 20 cm. osiąga fajny i bardzo pospolity gatunek macrognathus panacalus a ponad 100 cm. węgorek ognisty - fajny lecz rzadko spotykany i wielki gatunek węgorka. Także fajny gatunek - mastacembelus moorii rośnie do 44 cm.
milo pisze:Swoją drogą to coś za często celujesz w gatunki typowo konsumpcyjne:)
Ale smaczne są xd
milo pisze:Jeśli chodzi ci o Macrognathus aculeatus to jest jeden z mniejszych gatunków " węgorzyków ".
Chodzi właśnie o niego.
milo pisze:Ryba bezproblemowa pod warunkiem zapewnienia jej możliwości zakopywania się w piasku ( odpadają wszelkie ostre kamienie, ozdoby itp. ).
Nie ma nic ostrego i jest piasek, nie żwirek. Ozdoby (lepiej:ozdobokryjówki) to 2 duże skały.
milo pisze:Najlepiej trzymać kilka osobników, a i tak będą wybuchać od czasu do czasu drobne walki.
Ja mam jednego, i jest łagodny. A mam go już trochę ponad 4 miesiące.
milo pisze:Pamiętaj że to drapieżniki, więc będą polować na rybki które zmieszczą się im do pyska:) ( u mnie zawzięcie polowały na młode żyworódki ).
Wiem że to drapieżnik.
milo pisze:Z rybami podobnymi wielkością nigdy u mnie nie było zwady.
A u mnie była zawada z młodym clariasem (teraz są oddzielnie).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”