Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Paletki jak rozmnożyć?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Bunio112
Posty: 71
Rejestracja: 13 sty 2010, 15:00
Imię: STASZEK
Lokalizacja: Stalowa Wola
Akwarium: 60L 160L
Płeć:

Paletki jak rozmnożyć?

Post autor: Bunio112 »

Tak jak w temacie jak rozmnożyć paletki ?? jakie potrzebne są warunki ?? ( jeśli wogule się da ) i jak odróżnić samca od samicy ?
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

a masz paletki ???
Bo najpierw to się zajmij tym żeby je w ogóle przy życiu utrzymać a potem mnóż ;) ale nadziei sobie nie rób jest to bardzo trudne.

P.S
Jak leszcz25 tego jeszcze nie zrobił to ciężko będzie :P
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
truteen
Posty: 315
Rejestracja: 16 lis 2009, 23:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Już Zaczernie
Akwarium: 112 reaktywacja
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: truteen »

Bunio stara indiańska metoda: pod ogon zaglądnij :D
panaque
Posty: 111
Rejestracja: 06 gru 2009, 14:50
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

11

Post autor: panaque »

11 11
Ostatnio zmieniony 15 cze 2014, 19:45 przez panaque, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vip-gsm
Posty: 74
Rejestracja: 14 gru 2009, 20:53
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Tomaszów Lub_Rzeszów
Akwarium: 15l, 56l, 112l, 210l
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: vip-gsm »

Paletki same się muszą dobrać w pary, inaczej nic z tego nie będzie. Do rozmnażania potrzebny jest również stożek (tam składana jest ikra) Jeśli chcesz rozmnażać paletki, najpierw zadbaj o odpowiednie parametry w akwarium, a potem możesz poszukać dobranej pary, tylko to już spory wydatek....
56, 112, 210 l ;)
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Nie mi udało się ponieważ młode larwy palet pogubiły się w roślinach, dlatego też rozmnażanie dysków jest możliwe przy akwariach sterylnych.
Dodatkowo inni mieszkańcy podjadali sobie młode larwy. Ja niestety nie mogłem oddzielic parki do osobnego zbiornika, ponieważ takiego nie posiadałem......
Rozmnażanie dysków nie jest wcale tak,ie trudne jesli zapewni się im odpowiednie warunki.
100% rozpoznanie płci jest możliwe dopiero kiedy z ikry wylegną sie larwy. Bywa, że czasem w parę dobierają się 2 samice ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Kiedyś czytałem iż dużą zaletą jest to iż samice na swoim ciele posiadają śluz którym młode rybki się pożywiają. PRAWDA ?? Dlatego samo wykarmienie pewnie nie jest problemem a właśnie parametry wody
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
jaacek
Posty: 122
Rejestracja: 01 gru 2009, 20:10
Imię: jacek
Lokalizacja: podkarpacie
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: jaacek »

Chcąc rozmnożyć dyski trzeba spełnić kilka warunków
- posiadać 100% parę w odpowiednim wieku prawdą, ale nie do końca jest, że muszą się same dobrać,można dobierać pary, mimo że dobrały się inaczej i tak się często robi w celu Np. zmieszania krwi lub osiągnięcia nowej barwy kolorystycznej, ryby musza być zdrowe i wolne od pasożytów. Następnie trzeba im przygotować wodę odpowiedniej twardości temperaturze i stabilnych parametrach. Akwarium odpowiedniej wielkości dokładnie odkażone i czekać na tarło, para złoży ikrę gdzie jej będzie pasowało także stożek nie zawsze być musi tym miejscem. Co się tyczy karmienia młodych to u obojgu rodziców wytwarza śluz, którym pożywiają się młode jest to ich pierwszy pokarm, jeżeli rodzice niewytwożą lub nie mają pokarmu w odpowiednim czasie to młode padną, choć coraz częściej się słyszy o wychowaniu bez rodziców zwłaszcza w hodowlach azjatyckich.
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: skaczacy »

tutaj leszcz ma rację, paletki w roślinniaku jest ciężko hodować gdyż nawet glonojady się interesują małymi rybkami a rodzicom ciężko upilnować małe gdy się chowają. Inna sprawa że woda do hodowli musi być idealna. Sterylniak to najlepsze rozwiązanie, i lepiej dobraną parę odłowić tam wstawić stożek tak jak kolega Jacek pisał. Wtedy są szanse. A nawet jeżeli uda się wam utrzymać małe to póki nie osiągną wielkości 3-4 cm są zagrożone.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”