Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Otoski

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Janusz Kosecki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2022, 5:30
Imię: Janusz
Akwarium: 30 L

Otoski

Post autor: Janusz Kosecki »

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie Otosków. Mam akwarium z krewetkami Neokardiny 30L. Kupiłem im dwa Otoski, w planie mam kupić jeszcze cztery sztuki. Czy w takim litrarzu może być tyle sztuk? Dużo mchu i roślin. Podmiana wody jest co tydzień. Woda kranowa, na każde 4L wody dodaję 1L wody z filtra kuchennego. Temperatura wody 23°C ,parametrów nie znam, wiem tylko że sama kranowa ma ok.20°Niemieckich. Moim znajomym bardzo zdychają, w czym jest problem? Proszę o informacje, dziękuję bardzo za informację i życzę miłego dnia. Pozdrawiam serdecznie Janusz
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Otoski

Post autor: K2 »

Ogólnie nie poleca się lania wody z filtra kuchennego. Może to być przyczyną że im woda nie odpowiada i wylinki nie mogą przejść. Jak duże podmiany robisz?
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Otoski

Post autor: Goran »

Nie wiedziałem, że otoski przechodzą wylinkę:)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
Janusz Kosecki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2022, 5:30
Imię: Janusz
Akwarium: 30 L

Re: Otoski

Post autor: Janusz Kosecki »

Pytałem o Otoski. Zastanawiam się czy jest jakaś hodowla tych rybek? Czy pochodzą ze środowiska naturalnego. Natomiast krewetki mają się dobrze.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Otoski

Post autor: K2 »

O widzisz a ja jakoś przestawiłem się na krewetki. Sorki.
Większość otosków pochodzi z odłowu i od dawna są znane przypadki częstego ich padania w akwa. Kiedyś rozmawiałem o nich w zoologu i ponoć czasem potrafi paść cała dostawa.
Janusz Kosecki
Posty: 3
Rejestracja: 10 lut 2022, 5:30
Imię: Janusz
Akwarium: 30 L

Re: Otoski

Post autor: Janusz Kosecki »

Dlatego mam tylko dwa. Też dużo o nich czytałem. Dlatego szukam gdzie jest jakaś hodowla tych rybek. Czy wszystkie są z odłowu 🤔
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”