Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ciekawe ryby - Allegro

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

kamil22
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2010, 9:39
Imię: ,,,
Lokalizacja: bjgjgjk
Płeć:

Ciekawe ryby - Allegro

Post autor: kamil22 »

Witajcie . nie wiem czy nie złamie regulaminu (w razie czego od razu prosze o moderację wątku) ,ale interesuje mnie , czy ktoś z Was orientuje się cokolwiek na temat przyznam bardzo oryginalnych ryb jakie posiada ów sprzedawca z Rzeszowa (a być moze to ktoś z was drodzy forumowicze ?? ) Oto link do tego sprzedawcy :

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=15824148

I Pytanie jakie mnie najbardziej nurtuje :

Jakie są wymagania tej skrzydlicy słodkowodnej ? widział ktoś to kiedyś na żywo ? Ewentualnie z jakimi gatunkami mógłbym ją połączyć ?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

kamil22 pisze:I Pytanie jakie mnie najbardziej nurtuje
Inni też się zastanawiają: http://www.akwaswiat.net/skrzydlica-slo ... 20936.html

Pomocny może też być wątek: http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... f343b9effb
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
kamil22
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2010, 9:39
Imię: ,,,
Lokalizacja: bjgjgjk
Płeć:

Post autor: kamil22 »

No i cały entuzjazm poszedł sobie...spać ;/ A już myślałem ,zę za groszę znajdę coś naprawdę ciekawego :-) Niestety nijak to się ma do zdjęć w aukcji , ale cóż :) Na żywo moze znow odżyje mój entuzjazm :) Grunt to dowiedzieć sie o niej wszystkiego i z czym można ją łączyć :) Dzięki za odzew
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Powiem tyle że na tej aukcji jest szkrzydlica ale słonowodna ;) więc prawdziwe zdjęcia tej ryby masz w wątku podanym przez zulixa.

inna sprawą jest cena, 32zł za tą rybę to niesamowite zdzierstwo. Nie wiem jak w Rzeszowskich sklepach ale w Sędziszowie były po 12zł za sztukę.

Miałem ją 2 dni wpuściłem do wody 24*C i po dwóch dniach woda spadła do 21,5*C i ryba padła, nie wiem czy to temperatura, czy brak kilku łyżek soli (lubi delikatnie słonawą wodę podobnie jak limki i molinezje), czy może jeszcze coś innego.

To co znalazłem na jej temat to wielkość 10cm i temp. 22-26*C i na tej podstawie wykluczam zdechnięcie przez temp. bo większość ryb toleruje chwilowe spadki poniżej optimum bez konsekwencji.

Edit
Co do łączenia to raczej da radę z większymi rybkami ale bez przesady, i z tymi co lubią płetwy ciachać radzę uważać. Do bardzo małych ryba na pewno się nie nadaje, takich jak razbora borneańska, krewety tez raczej sobie rasy nie dadzą.
kamil22
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2010, 9:39
Imię: ,,,
Lokalizacja: bjgjgjk
Płeć:

Post autor: kamil22 »

Jestem właśnie w trakcie wykańczania zbiornika 500l i szukam czegoś okazałego i ciekawego . wydawało mi się ,że owe skrzydlaki to coś nowego , rzadkiego... niestety zdjęcie real mnie zniechęciło. Coś czuje ,ze znów zostaną mi paletki . Ewentualnie może macie jakieś pomysły na urządzenie akwa 500l ? ( mają to być ryby raczej rzucające się w oczy(zarówno wielkosć jak i kolorystyka) i stosunkowo nie wymagające ( nie mam czasu pilnować ich 24/24h i bez przerwy kontrolować parametry) . Morskie też odpada , nigdy więcej morza w domu :P
Awatar użytkownika
Alai
Mecenas
Posty: 433
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:55
Imię: Paweł
Lokalizacja: Szczecin
Akwarium: Dyskowce: 1100+500
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: Alai »

Pomyśl np o pielęgnicach pawiookich
Zachodniopomorskie Forum Akwarystyczne
www.akwa.szczecin.pl
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

kamil22 pisze:i stosunkowo nie wymagające ( nie mam czasu pilnować ich 24/24h i bez przerwy kontrolować parametry) . Morskie też odpada , nigdy więcej morza w domu :P
Alai to w takim wypadku raczej pawiookie odpadają, tak się mi wydaje.

Luknij w ten wątek na mój post http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?p=41661#41661
Tylko żywe zioło :D
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

W dużym akwarium marzeniem moim to wpuścić z surowym klimatem płaszczki słodkowodne lub arowane. Obserwacja tych ryb to cudo jak dla mnie :lol:
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

kamil22 pisze:Morskie też odpada , nigdy więcej morza w domu :P
A miałeś morszczaka?:> czemu nigdy więcej?
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
kamil22
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2010, 9:39
Imię: ,,,
Lokalizacja: bjgjgjk
Płeć:

Post autor: kamil22 »

Tak mieliśmy w domu wielkie morskie ... jeden ze sklepów zoologicznych (już nie istniejących) podjął się aranżacji ...wszystko super ...kasa wywalona , piękne akwarium , cudne ryby... i tak sielanka trwa 3 lata :) (oczywiscie sklep podjął sie również czyszczenia i dbania o obsadę itd: ) ... i tak jak mówiłem : sklep zniknął ,a gość zmienił numer... pytanie : kto się zajmie akwarium ?? troszkę chodzenia i znalazł się facet zajmujący się aranzacją i prowadzeniem akwariów słodko i słonowodnych... (raz go widziałem nawet na giełdzie na cichej) . Wiec umówieni jesteśmy na czyszczenie , gosć przyjeżdża , sobie wszystko robi, z tym ,zę juz na wstępie nas zdziwiło ,zę nie przywiózł wody :) tamci wcześniejsi zawsze mieli kilka wielkich baniaków z gotową wodą... ale ok to on sie zna a nie my. Pól dnia siedziało bydle co chwile ciagnąc papieroska ,ale w koncu finisz , piękne akwarium z wodą kranową + sól (ojciec wcześniej zaprotestowal, bo znał podstawę ,ze delikatnych ryb sie nie wpuszcza do wody z kranu od razu... gdyby wtedy nie dał się zbyć słowami ,zę w końcu kto tu jest fachowiec on czy facet od akwarium , to być moze do dzisiaj byśmy się nim cieszyli), ale cóż... po wielu żmudnych pracach akwarium czyściutkie i ładnie udekorowane było gotowe . Godzina czekania...jest ok ukwial zaczął wyłazić z norki (on zwinął te czułki :P ) Wiec gosć uznał to za najlepszy sygnał do wpuszczenia ryb ... sprawdził jeszcze i porównał temperatury i ogólnie jakimiś płynami i paskami parametry wody co zmyliło nas ,zę to faktycznie jakiś fachowiec.... no i rachu ciach wpuścił ryby. Nie minęło 2 minuty a błazenki były martwe , po 15 minutach szybkiego wyciągania pozostałych ryb polowa nadawała się do szybkiego dobicia , reszta padła w ciagu kilku godzin . I co najlepsze . Owe ukwiały radośnie wyciagajace czulki wcale nie poczuły się bezpieczne...one po prostu wyrzuciły czułki na wierzch w agoni chyba..., gdyż po dotknieciu ich nie chowały sie . i tak oto kilka tyś poszło w kosz. Gość tlumaczył sie ,ze woda fatalna , że było spięcie w sieci i ryby porazilo (tia akurat) i za nic w swiecie nie chciał wyrownać strat . Sąd również by nie przyniósł rezultatów (zdaniem radcy prawnego) , gdyz niby nie mieliśmy zadnego papieru na to iz właśnie ten facet nam wykonywał usługe , a wiec wystarczy by twierdził ,ze to jakieś bzdety i nigdy nas nie widział ... a sądy mamy jakie mamy wiec szkoda bylo sie pchać w dodatkowe koszty , bo i tak sprawa ciaglaby się pewnie latami. Jednym słowem : Zawsze miejcie papier na wszystko.

Odtad sam zacząłem się bawić w akwarystyke , przeszedlem od hodowli gupików po paletki (niestety i one poniosły śmierć , gdy akwarium wybuchlo rozlewajac sie na caly pokój :D ) I tak oto jestem w trakcie aranzacji samodzielnej kolejnego zbiornika .

no to się opisałem :)
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

kamil22, daj namiary i zaproponuj cenę :krzesłem: :ale jaja:
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

kamil22 pisze:Odtad sam zacząłem się bawić w akwarystyke
I to jest największy plus całej histori szkoda że tak drogiej i tragicznej dla mieszkańców akwarium.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
kamil22
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2010, 9:39
Imię: ,,,
Lokalizacja: bjgjgjk
Płeć:

Post autor: kamil22 »

ToRybcia . Tak myślałem o tych płaszczkach . Z tym ,że facet mnie wkurzył (ten z Allegro z Rezszowa).Jeszcze kilka miesięcy temu sprzedawał je po 250zł i szło mu nieźle , zbyt był ...poczuł kaskę i teraz sprzedaje po 430zł . Ja rozumiem nieco podwyższyć ,ale nie robić przebicia aż tak perfidnego. chciałbym dwie , a tak to przez swoją pazerność nie wezmę żadnej ,albo sobie sprowadzę jeśli podejmę decyzje co do obsady. Oczywiście gotowe akwa wkleję na forum :)

[ Dodano: 2010-07-04, 00:10 ]
Zaku pisze:kamil22, daj namiary i zaproponuj cenę :krzesłem: :ale jaja:

Wiesz na przestrzeni kilku lat może to się wydawać śmieszne ,ale wtedy nie było , teraz jak już co nieco wiem o akwarystyce w życiu bym facetowi nie pozwolił popełniać tak karygodnych błędów .

Ps: Sam złapałem bakcyla wiec aranżacją i obsadą pobawię sie na własną odpowiedzialność :)

Ps: Czy krewetki crystal red można trzymać z red cheerry ? namnożyło mi się tych cheerych mnóstwo i szczelnie wypełniają dno w jednym akwarium.. planuje część z nich oddać a w ich miejsce wstawic coś właśnie w stylu crystal red (ale nie chce by mi sie krzyżowały... ) jest je szansa trzymać razem bez obaw , czy też raczej lepiej osobno ?
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

kamil22, to szukaj gdzie indziej bo on ceny to naprawde ma wysokie.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Crystal red i red chery spokojnie razem trzymaj.

Co do płaszczek to pamiętaj, że powierzchnia dna jest najważniejsza.
Co do arowany to akwa 500l stanowczo za małe na tą rybcie ;)
Polecam duże pielęgnice :D

[ Dodano: 2010-07-04, 00:24 ]
kamil22 pisze:Z tym ,że facet mnie wkurzył (ten z Allegro z Rezszowa).Jeszcze kilka miesięcy temu sprzedawał je po 250zł i szło mu nieźle , zbyt był ...poczuł kaskę i teraz sprzedaje po 430zł .
ten Pan to w ogóle z cenami szaleje :) przykładem jest chodź by ta skrzydlica.
Tylko żywe zioło :D
Zablokowany

Wróć do „Ryby w akwarium”