Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pielęgniczki a krewetki

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Pielęgniczki a krewetki

Post autor: krzysiekb4 »

Ostatnio sobie przeglądałem allegro i znalazłem sobie fajną rybkę: Apistogramma macmasteri w naszym znajomym sklepie :)
Ale problem polega na tym że mam w akwarium jeszcze krewetki. Czy takie połączenie było by zgubne w 100% dla krewetek czy tylko ograniczało by ich liczbę na pewnym poziomie ?
Akwarium gęsto zarośnięte roślinami.
Krewetki miały być początkowo tylko jako ekipa sprzątająca glony ale mi się jakoś tak szczególnie spodobały :)

Litraż i parametry zbiornika w podpisie jak by jeszcze ktoś ich nie znał :D
Ostatnio zmieniony 09 gru 2009, 17:32 przez krzysiekb4, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Powiem tak, że miałem ramirezy z krewetkami i owe ramirezy chętnie się żywiły młodymi krewetkami :( Stara populacja krewetek się wykruszała, a małych nie przybywało. Akwarium miałem gęsto zarośnięte, ale ramirezy i tak skutecznie polowały na krewetki. Doszło nawet do tego, że ramirez potrafił przetrącić już 1,5 cm krewetkę. Więc skoro mała pielęgniczka jaką jest ramireza, skutecznie dawała sobie radę z krewetkami, to myślę, że każda inna również w nich będzie gustować.
Ostatnio zmieniony 09 gru 2009, 18:32 przez Mirro, łącznie zmieniany 1 raz.
Markiz

Post autor: Markiz »

myśliwy zostanie myśliwym....
Skalary u mnie w pojedynkę nie dawały rade z Amano to we 3 sobie poradziły :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”