Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kirysek czy piskorek ?

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami ryb, tu również pytamy o obsadę.

Moderator: Administracja

seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Kirysek czy piskorek ?

Post autor: seweryn »

Mam w akwarium piskorka,ale widuje go raz na...5 dni,tak się skubany chowa odkąd zrobiłem restart i z 1cm żwirku ma teraz 4-5cm więc wnioskuje że chowa się w żwirku bo nigdzie indziej go niema.Teraz zastanawiam się nad dokupieniem 2 piskorków w nadzieji że nie będą się chować pod żwir,albo kupić ze 4 kiryski malutkie.Plus kirysków to to że będę je częściej widywał a piskorki wiadomo...

Proszę o rade :!:
Patryk

Post autor: Patryk »

Kirysek

Piskorek jak dla mnie jest za mały i wgl.
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

Zdecydowanie kiryski :) Są bardzo fajne i towarzyskie, sam się już chyba przekonałeś, a piskorki to takie "coś"
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

Kiryski...myślałem nad kiryskami malutkimi tak z 4szt.
Macie jakieś inne propozycje gatunkowe do akwarium 54l...?
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

seweryn pisze:Kiryski
pandy jak coś inne będą chyba za duże.
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

mam biały żwir...białe na białym z czarnymi paskami :podwójnie widzę:
Awatar użytkownika
zdzislaw
Posty: 2997
Rejestracja: 21 paź 2010, 17:50
Imię: Zdzisław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: RIO 180
Płeć:
Wiek: 76

Post autor: zdzislaw »

Seweryn, a pomyśl o 5-7 kiryskach pigmejach. Polecam tę rybkę.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Piskorki polecam bo nietypowo wyglądają i są ciekawym dodatkiem do akwarium poza tym czyszczą zbiorniczek z resztek pokarmu :P A co do pandy to zgadzam się z Bartosss,
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Piskorków miałem 10. Jak były młode to często je widywałem. Potem zniknęły i nie widziałem ich ponad pół roku. Jakie było moje zdziwienie, gdy podczas restartu się znalazły. Stąd nie polecam. Ryba, której nie ma :(
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

zulix pisze:Ryba, której nie ma
właśnie, ostatni raz widziałem ją pff...6 dni temu,dlatego skłaniam się ku kiryskach pigmejach za radą zdzisława
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

A ja tu widze pare nieścisłości - piszesz że masz żwir, piskorek nie schowa się w żwirze bo nie da rady. On może się schować w piasku albo czymś równie lekkim.

Ja mam 10 piskorków i pomimo wszystkich opinii widzę je codziennie. Rano szaleją w jednym kąciku, wieczorem rybek nie widać. Ale jak niektórzy pamiętają mam szczęście do wyjątków :D

Kiryska mam w rozmiarze XXL i z powodu swojego wieku jest spokojny i się nie rusza, natomiast młodsze robią tyle zamętu że ciągle resztki unoszą się w wodzie. A piskorki są czystszymi rybkami.

Ja mam słabość do piskorków, seweryn, jakbyś przypadkiem chciał się ich pozbyć to przygarne te "robaczki" :)
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

Aliace pisze:A ja tu widze pare nieścisłości - piszesz że masz żwir, piskorek nie schowa się w żwirze bo nie da rady. On może się schować w piasku albo czymś równie lekkim.
no właśnie wiem(żwirek 1-3mm),ale tak wnioskuje bo nigdzie indziej go niema.Zrobiłem z kiedyś "rentgen" akwarium w poszukiwaniu piskorka ale i tak nie znalazłem,kilka dni później widziałem go pod filtrem.Jak go jeszcze zobaczę :P to będe go śledził do jego kryjówki :)
Aliace pisze:Ja mam słabość do piskorków, seweryn, jakbyś przypadkiem chciał się ich pozbyć to przygarne te "robaczki"
Jak mi się uda go zobaczyć to będzie sukces :roll:
a jak się będę go pozbywał to dam Ci znać Aliace
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

z piskorkami jest trochę jak z yeti ;)
seweryn
Posty: 94
Rejestracja: 11 cze 2010, 12:45
Imię: seweryn
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54l 30l 20l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: seweryn »

jest ale niema :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Wcale nie znaczy, e jak nie ma piasku to piskorki nie będą się miały gdzie zagrzebać. Bo ja nie widziałem, aby jakoś specjalnie się zagrzebywały. Potrafią się jednak doskonale ukryć w różnych zakamarkach.
Młode i owszem są bardzo aktywne, ale dziadkowie u mnie praktycznie nie byli widoczni :(
Piskorek jest rybą "mroczną" tzn. jest aktywna po zmroku. Stąd jeżeli ktoś ma nędzne światło to oczywiście powinno to wpływać na widzialność ryb. U mnie niestety tak nie ma.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ryby w akwarium”