Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Hybrydy - Taiwan Bee + Crystal - wszystko na ten temat

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

A jak wyglądać będzie potomstwo samca hybrydy(taiwan+crystal) i crystala? Jest jakieś prawdopodobieństwo uzyskania Taiwanów?
Jest na to odpowiedz wyraźna już wyżej

Nie ma takiej możliwości uzyskania w pierwszym pokoleniu Taiwana, co więcej nawet nie uzyskasz młodych które będą tylko hybrydami ponieważ 50% z nich to będą zwykłe crystale bez genu Taiwana, druga połowa to będą hybrydy (te połowy niekoniecznie rzecz jasna będą równe)

Obecnie wiele osób chcąc się "dorobić" sprzedają na portalach aukcyjnych czy po forach krewetki hybrydy, czasami pisząc że
- jest to potomstwo Hybryda + Hybryda, w takim układzie co trzecia krewetka nie będzie hybrydą,
- w zbiorniku przebywają krewetki Crystal i Taiwana i hybrydy - super, tyle że to mówi tylko o tym że młode mogą być Crystalami albo hybrydami, biorąc pod uwagę że Crystale są bardziej skore do rozmnażania niż Taiwany to sami odpowiedzcie sobie czego pewnie będzie więcej


Obrazek
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
daman0629
Posty: 102
Rejestracja: 05 lut 2013, 13:44
Imię: Damian
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: daman0629 »

Żeby ktoś jeszcze wymyślił patent na odróżnienie Crystala od Hybrydy to już by było pięknie.
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

musisz się wpatrzeć w jego duszę ;) hehe a tak serio to ktoś kiedyś pisał, że jego hybrydy są ładniejsze od crystali itd., ale ja mu nie wierze :D:D
jaskier
Posty: 53
Rejestracja: 22 cze 2013, 16:39
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Tyczyn
Akwarium: 98 ogólniak
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: jaskier »

Ja też coś o tym czytałem, ale przecież krewetka, nie ważne czy hybryda, czy crystal może byż wybarwiona słabiej, lub lepiej, wiec raczej to nie jest dobry sposób na odróżnianie.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

jaskier, jesli chcemy sobie jakość krewetek podnieść to po prostu warto kupować osobniki ładni wybarwione i to powinno załatwić sprawę, przy hybrydach to czy ta krewetka jest ładna czy nieładna ma już drugorzędne znaczenie
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
nurek
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2015, 21:15
Imię: Remigiusz
Lokalizacja: Skawina
Płeć:

Post autor: nurek »

Witam,

to jeszcze odświeżę na moment temat. Od jakiegoś czasu czytam posty krewetkowe i w większości opisywane są krzyżówki i uzyskiwanie Taiwanów. Czy odróżnienie hybrydy od taiwana jest tak oczywiste, że nikt o to nie pyta ? :) Do hybryd klasyfikuje się tylko po wygladzie?
Dzieki.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

hybryda wyglada w 100% jak.. zwykły crystal kupujac hybrydy zdajesz sie na uczciwośc sprzedawcy badz własne oczy ( gdy widzisz na własne oczy baniak z krewetkami z którego kupujesz hybrydy jesli w nim pływaja wyłacznie dorosłe samice crystali z taiwanami oraz młode krewetki to wówczas masz praktycznie 100% pewnosci ze młode w baniaku sa z matki crystal a ojciec to taiwan czyli hybryda)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”