Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Uzdatniacze bezpieczne dla krewetek

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7057
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Uzdatniacze bezpieczne dla krewetek

Post autor: crusta »

Jakie "udatniacze" stosujecie w waszych krewetkariach? Przyznam sie że nie stosuje żadnego ale chyba coś wypróbuje. Jak wiadomo krewetki są bardziej wrażliwe niż rybki i większość preparatów przeznaczonych do uzdatniania , czy klarowania wody w akwariach z rybami nie nadaje sie do użycia w krewetkariach, gdyż może zaszkodzic krewetką a nawet doprowadzić do ich śmierci, preparaty których zadaniem jest klarowanie wody żelują związki, a pozostały w ten sposób żel nie pozwala krewetką na pobieranie pokarmu co jest szczególnie niebezpieczne w przypadku krewetek filtrujących.
Na naszym rynku dostępne są w sprzedaży JBL Biotopol C, Tropical Crusta Guard i pewnie jeszcze jakieś których nie znam lub nie pamiętam, są także syszki olchy czarnej czy liście Ketapangu czyli liście Migdałecznika Morskiego sprzedawane przez Tropicala w saszetkach w postaci proszku, lub jako całe liście np Filtus lub dostępne na aukcjach internetowych. Czy ktoś miał styczność z takimi preparatami jak również z Ketapangiem? :)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Krewetki mam dopiero od 2 miesięcy i stosuje AquaSafe firmy TetraAqua tak jak do rybek i krewetki mają sie dobrze. Amano lubią tą wodę bo znalazłem już dwie wylinki :-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”