Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krewetki w odkrytym akwarium ?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Żwirek1990
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2013, 9:40
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Akwarium: 45l
Płeć:
Wiek: 33

Krewetki w odkrytym akwarium ?

Post autor: Żwirek1990 »

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów ponieważ jestem tutaj nowy.

Przymierzam się do utworzenia akwarium 45l i chciałbym w nim hodować krewetki, myślę, że na początku RC. Moje pytanie dotyczy tego czy mogę je hodować w odkrytym akwarium, czy nie powychodzą mi z niego. Nie mam doświadczenia w hodowli krewetek.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Jeśli zapewnisz krewetkom dobre warunki to nie będą miały powodu, żeby wyskakiwać z akwarium (wyjść raczej nie dałyby rady - chyba, że wody nalejesz po brzegi). ;)

Czasem wystarczy nalać wody ten 1-2cm poniżej krawędzi i już prawdopodobieństwo "wyjścia na spacer" dużo mniejsze. :)
Żwirek1990
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2013, 9:40
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Akwarium: 45l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Żwirek1990 »

Dzięki za odpowiedź. Nie posiadam pokrywy bo oświetlenie mam przykręcone pod półkę pod która stoi akwarium i zastanawiałem się właśnie czy nie wyjdą na zewnątrz bo w przeciwieństwie do ryb mają nóżki :) nie będę lał pełnego akwarium wody
Awatar użytkownika
Atio
Posty: 511
Rejestracja: 19 kwie 2011, 19:59
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Kielanówka
Akwarium: 64L
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Atio »

Ja mam troche inne doświadczenia. U mnie przeskakują nawet 3 cm. I całkiem sporo ich wyskoczyło. Mam kundelki które są do zjedzenia dla moich pielęgnic i piranii więc mam ciągle otwarte i się tym nie przejmuję.

Po części kolega MST ma rację, że skaczą gdy im źle. Często skaczą też gdy samica wypuści do wody hormonyi inne substancje - miałem podobny problem i taką odpowiedź dostałem od bardzo doświadczonego kolegi CRUSTY.
Ostatnio zmieniony 30 sty 2013, 13:54 przez Atio, łącznie zmieniany 1 raz.
Radua
Posty: 123
Rejestracja: 29 sty 2012, 9:59
Imię: Radosław
Lokalizacja: Przemyśl
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Radua »

U mnie obecnie żadna RC od restartu (ok. miesiąc) jeszcze nie wyskoczyła, chociaż mam odkryte akwarium. Wcześniej się to zdarzało, ale dlatego, że miałem ryby, które traktowały krewetki jako smaczną przekąskę :P
Żwirek1990
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2013, 9:40
Imię: Dawid
Lokalizacja: Rzeszów/Jasło
Akwarium: 45l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Żwirek1990 »

Ja mam zamiar trzymac krewetki i ewentualnie lawice jakichs malych rybek np razbory klinowe albo neony i moze jeszcze kilka otoskow wiec raczej nie powinny miec problemu z rybami ktore chcialy by je zjesc :)
Markiz

Post autor: Markiz »

Żeby odświeżyć - wyłażą a nie wyskakują (to nie łapanie siatką) i wyłażą gdzie chcą choć RC nie często - ostatnio znalazłem za to hybryde z górnej półki w filtrze u hybryd na dolnej półce - jest trochę do przespacerowania a akwaria a miarę szczelnie przykryte. CRki tez znajdowałem w sporych odległościach od akwa
Ostatnio zmieniony 04 cze 2013, 10:01 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Markiz pisze:Żeby odświerzyć - wyłażą a nie wyskakują (to nie łąpanie siatką)
Moim zdaniem równie często wyskakują co wyłażą wystarczy, że ryba pogodni.

W cytacie jest ort. :P
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Markiz

Post autor: Markiz »

A no jak się cytuje z ortem :P i trzyma rybcie z krewetkami to wszystko wyjaśnia :D
jeszcze się nie obudziłem-słownik na orty pewnie tez nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”