Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ślimaki - będę miał problem czy nie

Może ktoś rozpozna i powie mi co z tym robić ?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
wiitia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:21
Imię: Witek
Lokalizacja: Rzeszów -Nockowa
Akwarium: Ogólne 112l,krewetki
Płeć:

Ślimaki - będę miał problem czy nie

Post autor: wiitia »

Witam jeżeli ktoś jest wstanie powiedzieć mi co to za ślimaki i czy pozbywać się (jak tak to w jaki sposób) czy zostawić ?
Zdjęcia trochę nie wyraźne ale może ktoś rozpozna bo coraz więcej mam tego w akwarium.
Obrazek
Obrazek

Poprawiłem literówkę w temacie - crusta
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 8:58 przez wiitia, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Rozdętka. Pewnie masz pośrednio ode mnie :(

Ślimaki jak ślimaki, gdy jest ich za dużo to są nieestetyczne. Poza tym nie robią problemów.

EDIT: Popatrzyłem jeszcze do Wikipedii i dane tam zamieszczone są całkiem miłe:
...Żywi się głównie detrytusem i zielenicami, a także okrzemkami. Jaja o wymiarach 0,8–1 × 0,5 mm, w liczbie 20–400 (zwykle poniżej 50) sztuk składane są w podłużnych kokonach. W sprzyjających warunkach młode wykluwają się po 20 dniach. Dojrzałość osiągają po 17–18 miesiącach. W ciągu jednego roku pojawiają się 2 generacje[2].
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2013, 14:09 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
wiitia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:21
Imię: Witek
Lokalizacja: Rzeszów -Nockowa
Akwarium: Ogólne 112l,krewetki
Płeć:

Post autor: wiitia »

Dzięki Zulix za odpowiedź w ciągu tygodnia wyciągnąłem już koło 10 szt czyli jeszcze trochę tego znajdę. Z tego co piszesz i sam coś czytałem nie są wielkimi szkodnikami a małych ilościach nawet nie zaszkodzi nic spróbuje chwile je zostawić pewnie a później zastanawiać się będę czy helenka sobie z tym poradzi.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Ciekawa dyskusja: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=10739 jakby ktoś był zainteresowany... Lady in Red na wielu forach prezentowała piękne ślimaki - tak, to też może być pasja :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
wiitia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:21
Imię: Witek
Lokalizacja: Rzeszów -Nockowa
Akwarium: Ogólne 112l,krewetki
Płeć:

Post autor: wiitia »

Przeglądam te zdjęcia z bojownika i coraz bardziej się zaczynam bać i nie wiem czy za helenką się nie ruszyć gdzieś, chyba że ktoś ma na zbyciu.Chyba że bocja wspaniała będzie lepsza do wytępienia tego.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

wiitia pisze:Chyba że bocja wspaniała będzie lepsza do wytępienia tego.
Będzie. Niestety nie każdy ma warunki dla bocji.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Co do tych bocji to nie byłbym taki pewien... Mam u siebie 3 sztuki bocji wspaniałych i zatoczki i jakoś nie widzę by specjalnie znikały ... Co prawda ciężko dostrzec ślimaka na szybie ale gdy przycinam rośliny to siedzi w nich mnóstwo.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Jak często karmisz ryby?
Pytam ponieważ ja karmię raz dziennie i się okazało że za duże porcje podawałem co spowodowało namnożenie się ogromnej ilości ślimaków :P Obciąłem rację żywieniową plus uruchomiłem kilka helenek i po 4-6 tygodniach problem znikł ;)
Pozdrawiam Darek :)
wiitia
Posty: 32
Rejestracja: 07 lut 2013, 19:21
Imię: Witek
Lokalizacja: Rzeszów -Nockowa
Akwarium: Ogólne 112l,krewetki
Płeć:

Post autor: wiitia »

Karmie 2x dziennie ale dość obficie, ale mam dodatkowy problem z lekko mętną wodą. Z początku myślałem,że w wodzie coś jest i wczoraj zrobiłem głodówkę rybką dodatkowo wsadziłem tymczasowo drugi filtr pat mini i zamiast gąbki owinąłem go watą akwarystyczną + bąbelki dodatkowo na fulla i dziś woda jest lepsza,więc zmniejszam racje żywnościowe. Mam nadzieje że to zahamuje trochę rozwój ślimaków i poprawi mi klarowność wody i ustabilizuję akwarium po założeniu filtra midikani. I jak gdzieś zobacze wezmę jedną helenkę bo w akwarium są też krewetki a bocja mogła by im trochę zaszkodzić i akwarium trochę za małe jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”