Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

RED CHERY padają

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
HARDCOREXXX
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2011, 12:09
Imię: Sławek
Lokalizacja: Bukowno
Płeć:

RED CHERY padają

Post autor: HARDCOREXXX »

Witam.
W moim krewetkarium co jakiś czas pada dorosła krewetka(raz na tydzień ,czasami co 3 tygodnie). Mam teraz tylko 15 dorosłych więc jest to dla mnie problem. Krewetki mam naprawdę ładne specjalnie dobierałem najładniejsze. Krewetki się rozmnażają ,noszą jajeczka , ale mimo to co jakiś czas pada dorosła krewetka.
Podmiany wody robię raz na 3 tygodnie około 15 l(Ro wymieszane z kranowitem). Parametry wody :
PH - 6.5
KH-2
G -7
NH3 -0
NO3 -5
NO2 -0
PO4 -0
temperatura 25.
Parametry są zawsze stałe a przed podmianą NO3 nigdy nie przekracza 20mg/l.Nie mam żadnych skoków PH .Podłoże to żwirek bazaltowy przykryty warstwą SHRIMP SOIL . Z roślin tylko wgłębka oraz mech phiniks moss.Nie dodaję żadnych dodatków do akwarium oprócz HYDRO MINERAL ( Planta Gainer)i czasami dodaję do tego kilka kropel aquacid do zbicia PH. Doradźcie co jest nie tak .
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Jak duże akwarium jeszcze napisz jeśli możesz.
HARDCOREXXX
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2011, 12:09
Imię: Sławek
Lokalizacja: Bukowno
Płeć:

Post autor: HARDCOREXXX »

Akwarium cube 36/36/40h
Markiz

Post autor: Markiz »

KH 6
GH 12
pH 7,2-7,4
czyli co bym sugerował - kupić małą porcje od Skorupiaka GH+ i dodawać nawet na łoko (6g na 20 L wody da ci żądane parametry). no i zmieniłbym podłoże albo na ten bazalt albo zwykły żwirek. No i filtracja - NO3 to nie jest dobry poziom dla jakichkolwiek krewetek (PO4 jest gorsze ale nie o tym tu) i musisz się zastanowić co ci ma mielić wodę bo azot będzie je zabijał

EDYTA
Jakiej wielkości akwa by nie było parametry i filtr do zmiany :P
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Markiz pisze:KH 6
GH 12
pH 7,2-7,4
Według mnie to już wymaga nieco gazowania CO2 (ale wg mnie lepsze niż w I poście). U mnie zbyt niskie kH się nie sprawdzało przy RC. Z nawożeniem nie widziałem problemów pod warunkiem, że nie był to nagły wzrost, więc 5 mg/l jak i nieco PO4 nie ma raczej znaczenia.
A może masz już efekty hodowli wsobnej i potrzebujesz po prostu odświeżenia krwi? Może gdzieś tam przypętał się wypławek?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez zulix, łącznie zmieniany 1 raz.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Jaka jest zależność pomiędzy padaniem krewetek a czasem do/od podmiany?
Jaką masz przeżywalność młodych?

Zacznij robić podmiany częściej, to według mnie raz, a dwa to parametry dla Crystali był by w miarę, ale dla RC? Według mnie za miękko i zbyt kwaśno.
HARDCOREXXX
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2011, 12:09
Imię: Sławek
Lokalizacja: Bukowno
Płeć:

Post autor: HARDCOREXXX »

Właśnie o to chodzi że krewecie mam selekcjonowane i wszystkie dorosłe 15 sztuk są z osobnych źródeł ,nie krzyżują się z młodymi ponieważ jak podrastają daję je gdzie indziej.Mam PlantaActiv Aquamineral , czy mógłbym go dodawać po podwyższania KH i GH ?
I jeszcze jedno pytanie .Jak podmieniam wodę i np.dodaję hydro mineral lub potas bądź inne środki podwyższające ph dodaję AQUACID żeby obniżyć ph.W wyniku tego powstaje mi "idealna woda" pod względem parametrów.PH ,KH ,GH mam wtedy takie jak potrzebuję.Nie mam miernika tds , ale powiedzcie mi czy dobrze robię ?

[ Dodano: 2013-06-04, 10:35 ]
Szymel raz po podmianie wody na drugi dzień była 1 szt padnięta.
Markiz

Post autor: Markiz »

No u mnie w zbiorniku nr 7 nie ma ceło 2 i mnożą się jak króliki :P
Obrazek

[ Dodano: 2013-06-04, 10:40 ]
nie wiem czy czytasz co napisałem.....więc sobie dam spokój

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - SDD
Ostatnio zmieniony 20 paź 2015, 9:01 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
HARDCOREXXX
Posty: 4
Rejestracja: 17 kwie 2011, 12:09
Imię: Sławek
Lokalizacja: Bukowno
Płeć:

Post autor: HARDCOREXXX »

Jak miałem samo podłoże ze żwirku bazaltowego miałem bardzo duże skoki ph rzędu 6.5 -7.8.Podłoże które podałem wcześniej pozwala mi na utrzymanie stałego ph - a to chyba dla krewetek oraz innych organizmów najważniejsze ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”