Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Krewetki i rybki

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Krewetki i rybki

Post autor: VoyBoy »

Przeszukałem cały ten dział ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Jestem nowy więc od razu się przywitam.
Akwa stoi już trzy tygodnie, w ten piątek mam zamiar wpuścić pierwsze krewetki do pierwszego krewetkarium 25l i będą to RC bo nie zamierzam się rzucać od razu na głębokie wody. Akwa jest zdominowane przez duży korzeń obsadzony mchami i mikrozorium, takze kryjówki na pewno są.

Jednak wyczytałem sporo takich rzeczy które mnie trochę wystraszyły a mianowicie niektórzy pisali że od 10 sztuk po ok 3 miesiącach już mieli ponad 100 :/ Takie ilości na pewno mnie nie interesują, tutaj na pewno krewetki będą jako fajny dodatek ale nie aż tyle. Czy można wpuścić do 25l jakąś rybkę która na pewno nie będzie straszyć krewetek (to dla nich ma być dom) ale która chociaż w pewnym stopniu będzie "czyścić" akwarium z młodych żeby utrzymać populację w normie?

Wiem, że zawsze można sprzedawać, ale nie wiem czy rynek zbytu jest na tyle duży bo hodowców jest całkiem sporo.
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

to zależy jakie rybki chcesz tam dołożyć?
Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: VoyBoy »

Powiem szczerze ze mi to obojetnie, najwazniejsze zeby pasowaly do 25l, nie zaczepialy krewetek i ew "czyscily" nadmiar mlodych. To ja dzwonilem do Ciebie o krewetki w piatek, wezme 10 i chcialbym zeby ok tylu bylo caly czas :)
Awatar użytkownika
BartekZ
Posty: 70
Rejestracja: 25 gru 2011, 21:21
Imię: Bartek
Lokalizacja: Jarosław, Rzeszów
Akwarium: 2x20l krewetkaria
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: BartekZ »

To może powiem jak było u mnie. Trzymałem bojownika razem z krewetkami RC i niestety nie jest to dobre połączenie. Bojek wcinał głównie dorosłe krewetki, a młode się chowały. Jak dla mnie to możesz mieć jedynie endlerki (u mnie się sprawdziły i pozbywały się najmłodszych)
Markiz

Post autor: Markiz »

BartekZ pisze:To może powiem jak było u mnie. Trzymałem bojownika razem z krewetkami RC i niestety nie jest to dobre połączenie. Bojek wcinał głównie dorosłe krewetki, a młode się chowały. Jak dla mnie to możesz mieć jedynie endlerki (u mnie się sprawdziły i pozbywały się najmłodszych)
Po pierwsze primo Bojownik żre wszystko co do pyska się zmieści podobnie jak Gupiki - jak poczytacie szerzej to się dowiecie że Gupiki są specjalnie aklimatyzowane w różnych strefach świata do walki z larwami komara a co za tym idzie z samym komarem.

Po drugie primo jest multum rybek które łagodniej mogą traktować krewetki choć nie jest to zasada ale na przykład Danio Perłowe, Lśniącooczka itp

Po trzecie primo nie masz gwarancji jak ci się krewetki rozwiną - na 10 zbiorników z krewetkami najwięcej problemów mam z RC a z 55 zrobiło mi się 20 kilka więc nie licz na setki maluchów bo różnie to bywa
Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: VoyBoy »

W sumie racja, wszystko zalezy od tego jak sie rozwinie, na pewno rybek nie bede wpuszczal od razu tylko jak bedzie prze-krewetkowienie. Gdzieś jeszcze czytałem o Drobniczkach, tylko w niektorych zbiornikach tez zaczepialy dorosle sztuki. I tak zle i tak niedobrze ;p

[ Dodano: 2013-08-14, 21:38 ]
Czy razbory klinowe albo drobniczki moga byc do 25l i nie beda przeszkadzac krewetkom?
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Jak Piotrek napisał najpierw same krewetki i zobaczysz co się będzie działo. To nie jest znów takie proste że będziesz miał setki po 2 miesiącach.
Jeżeli będziesz miał za dużo ja przyjmę każdą ilość na pokarm ale uwierz że szybko się nie odezwiesz do mnie :)
Zawsze jak będzie za dużo od kogoś pożyczysz np. bojownika na tydzień.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: VoyBoy »

Dzieki wielkie za informacje :) Także idą same krewetki, można zamknąć :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”