Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Red Cherry, jaka płeć, rozmnażanie, proszę info (foto)

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daniul007
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2013, 20:45
Imię: Daniel
Lokalizacja: Wola Zgłobieńska|Rzeszów
Akwarium: Roślinne 240
Płeć:
Wiek: 29

Red Cherry, jaka płeć, rozmnażanie, proszę info (foto)

Post autor: daniul007 »

Jako że jestem zielony jak narazie w tym temacie, może mi ktoś powiedzieć, czy z poniższych zdjęć rozróżniacie samca/samiczkę?
Bo nie wiem, czy mogę się spodziewać młodych, a jak tak to w jakim czasie?
Co to za plamka na zdj. 13, którą oznaczyłem?
Oraz czy na tych zdjęciach widzicie samca/samiczkę?
Jak tak, to jakie nr :p

<b>GH 2.5
KH 4
PH 6.5
Temp. wody 23
Edit:
Jedna z krewetek w nocy ze środy na czwartek miała wylinkę, bo znalazłem tylko stary pancerzyk
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Galeria zdjęć na aukcje
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Zdjecia przedstawiają i samice i samce słabiej wybarwionych Red Cherry, na zdjęciu http://www.galerieallegro.pl/zdjecia/Galeria/2308527/11 możesz wyłapać i samca i samiczkę, samiczka to ta z siodełkiem, czyli tą plamką o ktorą pytasz także co do innego zdjęcia. Generalnie okres noszenia jajeczek to okoo 4 tygodnie, u ciebie jeszcze tych jajeczek nie noszą ale pewnie niebawem zaczną, jednak obawiam się ze parametry wody (o ile prawdziwe) jakie podajesz, czyli
daniul007 pisze:GH 2.5

KH 4

PH 6.5

Temp. wody 23
raczej Red Cherry nie przypadną do gustu, podłoże póki co parametry wody zbija i póki co woda raczej nadawała by się na inne krewetki ale z racji tego ze na temat tego podłoza już się wypowiedziałem to podtrzymuje to że przestanie działać i parametry aż tak zbijać, chyba ze podmiany robione są na RO + minerały, czyli tak jak powinny to wtedy ten okres uzywalności może byc dłuższy.
Parametry jakie obecnie masz nie będą raczej służyć młodym, owszem pewnie coś przeżyje, ale nie będą to raczej ilości duże
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
daniul007
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2013, 20:45
Imię: Daniel
Lokalizacja: Wola Zgłobieńska|Rzeszów
Akwarium: Roślinne 240
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: daniul007 »

crusta, parametry są prawdziwe, do porównania sprawdzałem "kranówę", gdzie wyszło GH 18 KH 16 przy PH 7.2.

[ Dodano: 2013-08-16, 19:10 ]
Jak myślisz, gdybym zrobił podmiankę teraz i dał samej wody z kranu, gdzie mam wysokie GH i KH tak, by podnieść stan GH i KH w zbiorniku?
Poziom PH nie powinien tak znacznie się podnieść, tylko jakie GH i KH jest optymalne dla rozrodu i małych Red Cherry?

A co do podłoża: Długo u mnie nie zabawi, miesiąc to góra, przymierzam się do Ady
Markiz

Post autor: Markiz »

ph do 7.4
gh 12-14
kh 4-6
i podłoże zmień na zwykły żwir jak coś z tego ma być - żadne ady bo chwila moment nie dość że młodych nie będzie to jeszcze stare wykończysz

[ Dodano: 2013-08-16, 19:27 ]
EDYTA
daniul007
Krewetki nową pasją?
Jak tak to warto poczytać cokolwiek zanim się za nie zabierze....
Awatar użytkownika
daniul007
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2013, 20:45
Imię: Daniel
Lokalizacja: Wola Zgłobieńska|Rzeszów
Akwarium: Roślinne 240
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: daniul007 »

Markiz pisze:
daniul007
Krewetki nową pasją?
Jak tak to warto poczytać cokolwiek zanim się za nie zabierze....
Od 7 lat miałem akwarium i ryby, krewetki mnie zaciekawiły od kolegi, i dlatego zaczynam od red cherry, a nie porywam się odrazu na Crystal red, zobaczymy jak mi pójdzie z red cherry
Markiz

Post autor: Markiz »

panie kolego a ja od 94 miałem akwaria, w 2008 jakoś spróbowałem z redkami i du** była blada, potem w 2011 i 12....a w lutym zacząłem mocno czytać i pytać stawonoga dyżurnego forum - 3 awarie ale działa regał i mnoży się to wszystko łącznie z własnymi już młodymi taiwanami
Błędem jest porównywanie krewetek do zwykłej akwarystyki - podstawy może i masz ale jak w prowadzeniu auta, człowiek wie jak jechać osobówką ale do poprowadzenia ciężarówki jeszcze sporo trzeba praktyki przeskoczyć

[ Dodano: 2013-08-17, 01:27 ]
EDYTA
ty pomyśl jak dojechać do parametrów które ci podałem i jak najszybciej zmień to podłoże zamiast się chwalić ile w akwarystyce siedzisz bo mi w stosunku do poniektórych forumowiczów to wstyd pisać "94" no ale trzeba swoje odrobić jako gówniarz :P
Awatar użytkownika
daniul007
Posty: 21
Rejestracja: 12 sie 2013, 20:45
Imię: Daniel
Lokalizacja: Wola Zgłobieńska|Rzeszów
Akwarium: Roślinne 240
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: daniul007 »

Markiz, jak pisałem- jestem zielony w tym temacie, i zgadzam się z Tobą- ale każdy ma swoje początki, i najlepiej człowiek się uczy na własnych błędach :)
Jeżeli padną mi Red Cherry- nie pożałuję tych 10zł, tylko będę próbował dalej- a kiedy zainwestuję w ade to nie będzie red cherry tylko Crystal Red i black, lecz to wymaga sporej lektury oraz zaciągania informacji z różnych źródeł :)
Markiz

Post autor: Markiz »

przeczytaj relacje Konrada i jego poprzednie aranżacje krewetkowe, Bartoss, Gekon - jest tych kreweciarzy u nas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”