Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Problem z krewetkami - prośba o pomoc

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: VoyBoy »

Właśnie w tym rzecz że nie robiłem bo miałem zrobić jutro. Część krewetek dalej stoi jak stała ale część chociaż zaczęła się ruszać. Może faktycznie to szybsza wylinka?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3446
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

akwa_mielec, napowietrzasz wodę? U mnie kiedyś było podobnie i po podłączeniu bąbelków ustąpiło. Może to zbyt mała zawartość tlenu w wodzie. Krewetki są na to wrażliwe.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

K2 pisze:Może to zbyt mała zawartość tlenu w wodzie
I tak można byłoby też tłumaczyć poprawę zachowania krewet przy zmianie światła - fotosynteza z wydzielaniem tlenu.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Markiz

Post autor: Markiz »

u mnie po zmianie filtracji z hamburskiej na tradycyjną "gąbkową" wszystko ruszyło z kopyta az miło-no i koszt niższy niż oxydatory :P
Awatar użytkownika
VoyBoy
Posty: 50
Rejestracja: 14 sie 2013, 8:04
Imię: Albert
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: VoyBoy »

No i krewetki po zmianie oświetlenia faktycznie ożyły :) Dzięki wielkie za rady, jutro wrzuce pierwsze fotki , to oczywiście będę prosił o komentarze co zmienić :)
Awatar użytkownika
Profesor
Posty: 53
Rejestracja: 02 kwie 2013, 20:39
Imię: Michał
Lokalizacja: Przeworsk
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Profesor »

Skoro wpuściłeś je do akwarium pierwszy raz to nie dziwne ,że się nie ruszały bo nie wiedziały gdzie są jakie czyha na nich zagrożenie, Takie moje zdanie . Jak ja miałem swoje pierwsze to też nie widziałem nigdy po tygodniu chodziły po całym zbiorniku.
Siła Człowieka nie Polega na tym, że Nigdy nie Upada, ale na tym, że Potrafi się Podnosić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”