Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Karmienie RAKA "procambarus clarki neon orange"

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
marcos
Posty: 104
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:47
Imię: Marek K.
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Płeć:

Karmienie RAKA "procambarus clarki neon orange"

Post autor: marcos »

Wczoraj stałem się posiadaczem raka "procambarus clarki neon orange" super pomarańczowy wygląd - kobitka. I mam pytanie:
- czy marchewka którą go chciałbym karmić ma być surowa czy ugotowana lub spażona,
- czy liscie dębu muszą byc zbierane latem czy mogą być zebrana o obecnej porze roku dęba mam pod domem i liści dużo pod nim leży.
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Nie mam pojęcia o hodowli raków, ale jeśli liście stosuję się przy nich w tych samych celach co u ryb to teraz jest szczyt sezonu do ich zbierania. Odradzam zbieranie ich z ziemi, mogą być porażone licznymi niechcianymi mikroorganizmami. Nie wskazane jest też zbieranie ich w pobliżu osiedli ludzkich bo łapią dużo metali ciężkich i innych podobnych świństw. Najlepiej udać się do lasu i pozbierać je z drzew( liście dębu opadają często dopiero wiosną przed pojawieniem się pąków).
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
marcos
Posty: 104
Rejestracja: 01 kwie 2012, 8:47
Imię: Marek K.
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Płeć:

Post autor: marcos »

to dla takiego raka ile ich dać, i trzeba go wcześniej wymoczyć w gorącej wodzie czy tylko opłukać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”