Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Co mi zjadło crystal red? Warunki dla życia i rozmnażania?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Krystian, Nie chodzi o to że ja nie mam kasy na krewetki bo mam ale szkoda mi trochę 50 zł wydać na 5 krewetek mam 1 dokupie jeszcze jedną lub dwie i poczekam aż się rozmnożą.Kryjówek mają sporo dość duża "kupka" mchu jawajskiego strasznie lubiątam siedziec korzeń jest z taką dziurką tam sie chowają oprócz teog drobnolistne rośliny ludwigia heterantera tam majasuper kryjówki dziśkupiłem wgłębkę.

P.S kupiłem dzisz hummel parkę więc też się może rozmnożą. bystrzyki odizolowałem wpuściłem krewecie razem z CR tak jak radziłeś i czekam co siebędzie działo.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

ja bym jakoś obawaił sie o powodzenie rozmnożenia CR w akwarium ogólnym, ile to jest litrów i w jakiej wodzie je trzymasz?
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Jednak nie przeczytałeś tych artykułów :evil: . Krewetki Cristal Red i Hummel się krzyżują więc możesz mieć kundle z tego, co już raczej atrakcyjne nie będzie. Radze przed następnymi zakupami krewetek poczytać coś o nich, sprawdzić czy się będą krzyżować, itd, poza tym KREWETKI HODUJE SIę W GRUPACH :!: i wtedy przy dobrych parametrach jest szansa że się rozmnożą.

[ Dodano: 2009-07-03, 14:43 ]
Polecam na przyszłość http://www.garnelenaquarium.de/Welche_Z ... _sich.html
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

<Usunięto przeterminowanego linka - zulix>

proszę bardzo powiedz mi zatem która tabela jest poprawna moja czy twoja :)

jak bedę widział ze bedzie nosić jajka to ryby odłowie i chyba raczej oddam ukośniki bo akwa na nie trochę małe 40x30x30 zostawi kiryski otoski i rabore karłowatą i krewecie.
Ostatnio zmieniony 18 paź 2015, 17:13 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Dobra napisze ta rózne żródła róznie podają ale wg niektórych wspomniane krewetki mogą sie ze soba krzyzowac dlatego należałoby unikać takich sytuacji kiedy te krewetki byłyby trzymane razem aby zapobiec krzyzówka o ile oczywiście ich nie chcemy bo nie zawsze to co wychodzi jest do niczego...
To że są rózne wersje co do tego czy dana krewetka krzyzuje sie z inna wsumie est na porzadku dziennym, niektóre zródła podają ze White Pearl krzyzuje sie z Red Cherry a niektóre że nie, wiec choc wszyscy twierdza ze sie krzyzuje to jednak okazuje ise ze pojawiaja sie co jakis czas pytania "czy WP i RCh krzyzuja sie?"
A skoro juz dajemy sobie linki to porsze http://www.akwaria.pl/krewetki/caridina_hummel.html ta sama strona która Michał podrzucił
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

Mi osobiście krzyżówki nie przeszkadzają a tak z ciekawości czy np. krzyzówka red cherry i white pearl może się jeszcze pokrzyzować z red cherry i co w tedy wyjdzie???
Chyba że te krzyzówkowe są bezpłodne nie wiem jak to jest
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

justfilied233 pisze:krzyzówka red cherry i white pearl może się jeszcze pokrzyzować z red cherry i co w tedy wyjdzie???
Prawdopodobnie nic nie wyjdzie, co najwyżej wróci do pierwotnej formy bo White Pearl to pozbawiona pigmentu Fire Red.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Możesz napisać parametry wody w tym akwa , gdzie trzymasz te CR ?
Jeżeli masz zamiar je rozmnożyć to parametry wody powinny wynosić optymalnie :
PH=6.3-6.8
GH=5-6
KH=1-2
Co najważniejsze nie wolno stosować żadnych nawozów zawierających związki miedzi ! ! !
Krewetki te żyją w ciekach wodnych i strumieniach w których woda jest pozbawiona większości pierwiastków ;) Więc do hodowli takich krewetek powinno się mieć osobne akwarium w którym nie stosuje się nawożenia :P
P.S. Ja stosuję czyste RO + minerały dla krewetek , a i tak ciężko jest o powodzenie w rozmnażaniu :?
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

ach czyli ja ich nie rozmnoże ph musze obniżyć ma 7.2 bodajże dawno nie mierzyłem kh i gh nie wiem jakie ma nawozów nie stosuję.
trzymam je w akwarium. nie rozumiem o co chodziło :)
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”