Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wypławki - jakie ryby je jedzą?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Wypławki - jakie ryby je jedzą?

Post autor: Zaku »

2 miesiące temu w moim małym 30-sto litrowym krewetkarium pojawiło się sporo wypławków. Zrobiłem restart (poszło 50g kwasku na 30L wody, czas 6h+CO2, ale żaden nie wszedł)więc gotowałem żwirek 3 godziny i wypławki znikły. Wczoraj po zgaszeniu światła zauważyłem że pojawiły się kolejne osobniki. Tym razem chciałbym zastosować metodę biologiczną (która w 100% sprawdziła się w przypadku ślimaków ;P). Które ryby najlepiej poradzą z płazińcami:
- bocje wspaniałe
- bocje siatkowane
- parka kirysków
- parka wielkopłetwów?
Słyszałem że bojowniki i gurami żywią się wypławkami, ale bojowników nie mam, a moje gurami mozaikowe mają ponad 7 lat i koło 12 cm to nie przełożę ich do "słoika :)
Dodam że w drugim akwarium z wymienionymi wyżej rybami nie ma wypławków chociaż kilkukrotnie przekładałem rośliny między baniaczkami i leje tą sama rzeszowską wodę :].
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Do tego celu będą najlepsze kiryski . Są "kopaczami" i wykopią wypławki z podłoża ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Może lepiej zastanowić się nad przyczyną pojawienia się wypławek. Jak często karmisz rybki i jakimi porcjami?
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Karmie 2 razy dziennie małymi porcjami (2 półdzióbki, 5 neonek, 9 bystrzyk karlik). Krewetki i ślimaki raz dziennie (3 amano i 11 red cherry, 2 ampularie, pewnie koło 50 pospolitych ślimaków i coś z 20 świderków. Jak pisałem wyżej, akwarium jest świeże i czyste. Czym żywią się wypławki? Podobno polują na małe skorupiaki, ale w akwa nie ma pustych muszelek ani martwych krewetek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”