Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tylomelania- "samozapłon ?"

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Tylomelania- "samozapłon ?"

Post autor: Arreczeq »

Witam

Pod koniec 2012 roku zaopatrzyłem się ww ślimaka sztuk 1; w dniu dzisiejszym zauważyłem 4 sztuki małych ww gatunku (nie może być mowy o pomyłce - charakterystyczna muszla z białym zakończeniem). Tylko te ślimaki mi zostały bo resztę wciągnęły Bocje :D a ich nie ruszają ?!

Czy jest możliwe, aby doszło do "samozapylenia", żadnych roślin nie dokładałem do akwarium od roku - jedynie kilka dni temu przyszedł "szpinak" od Zulix-a ;) , z rybami to nie przyszło a więc w czym rzecz ?
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Pewnie ode mnie :( więc to nie samozapłon. Walczę ze ślimakami, wydaje się, że ich nie ma a tu znowu się pojawiają :( - dobrze, że masz bocje. Z tym, że u mnie były (są) rozdętki.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Arreczeq
Posty: 760
Rejestracja: 16 maja 2013, 22:30
Imię: Arek
Lokalizacja: Wrocław
Akwarium: 1.1 kl :)
Płeć:
Wiek: 56

Post autor: Arreczeq »

Nie od Ciebie na 100% bo wygląda na rodzimą produkcję i na 100% Tylomelania :D

takie coś znalazłem:

"Rozmnażanie

Gatunek jajożyworodny, rozdzielnopłciowy. Zapłodnienie jest wewnętrzne. Samiec wyposażony w narząd kopulacyjny (wyrostek) zaplemnia samicę, przy czym sperma deponowana jest w zbiorniczku nasiennym (może być w nim przechowywana przez dłuższy czas i użyta w razie potrzeby). Po zapłodnieniu samica zwalnia kolejno zarodki (ich liczba i wielkość zależy od konkretnego gatunku) do specjalnej komory – tzw. brood pouch. Zarodki te pozostają w błonach jajowych, z których czerpią one substancje odżywcze. Zarodki dojrzewają przez około 4 tygodnie wewnątrz organizmu samicy i posiadają w pełni ukształtowaną, małą muszlę. Podczas wylęgu młode ślimaki nadal pozostają w otoczce jajowej, która usuwana jest przez samicę w krótkim czasie. Reprodukcja przebiega bezustannie, kolejne, największe zarodki są stale zwalniane przez samicę – dlatego ślimaki te rozmnażają się dość szybko."

http://www.domowe-akwarium.pl/tylomelania.php
Nic takiego 258 gal - w kierunku Hameryki South
http://images77.fotosik.pl/514/2f437038d6d62878.jpg będzie lepsze
RO za 100 zł to też RO tak jak Syrenka to też samochód z nazwy...

KCN - najlepsze źródło potasu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”