Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Traszka

co to? jak to ?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Traszka

Post autor: justfilied233 »

http://www.youtube.com/watch?v=9iMbKEPB ... re=related

witam może mnie ktoś oświecić i podać nazwę pełną tego stowrzenia i łacińską i jak ktoś ma doświadczenie to jakieś informacje o niej.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

To chyba Traszka Chińska. Widziałem niedawno takie w granicach 20zł chyba, ale nie pamiętam gdzie. Traszki hoduje się w paludarium, ewentualnie w tradycyjnym akwarium, ale trzeba wtedy zrobić jej jakąś wysepkę na którą będzie mogła wychodzić. Nie wiem jak wygląda sprawa z wcinaniem przez tego płaza roślin i zwierząt w akwa, z tego co pamiętam to wymaga niższej temperatury (jakieś 20 stopni).
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

no a tamten gość ją miał z CR to pewnie wytrzymuje większa no chyba że to jest inna traszka
Tylko żywe zioło :D
mradamf1985
Posty: 18
Rejestracja: 25 lis 2009, 18:13
Imię: Adam
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: mradamf1985 »

Sorry że dopiero teraz pisze ale dawno nie siedziałem na rzefa. Tak to traszka chińska cynops orientalis. Są to "malutkie" traszki dorastają do 10cm. Jak widać na zdjęciu można je trzymać z nawet malutkimi mieszkańcami. Co do temperatury to koło 20 stopni ale więcej też wytrzymuja byle nie za dużo. Śliczne stworzonka, nie niszczą roślin a co do lądu to wystarczy kawałek "czegoś" na powierzchni żeby odpoczęły od pływania. Dorosłe żadko wychodzą z wody natomiast młode czasem wogóle nie chcą do niej wchodzić. Jeśli cie interesuje więcej pisz mam kilka gatunków traszek :P.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”