Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ślimaki ,Krewetki i Raczki :)

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Gadałem dzisiaj z bratem i mówił mi że gość w zoologicznym powiedział że raczki będą zjadały krewetki ,i oczywiście byłem już zdecydowany na 1+2 ale teraz zaczynam sie zastanawiać nad tym rozwiązaniem . Czy 1+2 na powierzchnię dna 30x30 to nie będzie za dużo ? Nie będzie za ciasno ? Może 1+1 by wystarczyło ? Albo może jeden raczej ? np samica ?
Doradzicie coś ?

Powoli zaczyna mi sie robić mętlik w głowie :podwójnie widzę:
Czy nie za dużo "stworzeń" będzie w takim małym akwa ?
Awatar użytkownika
franz
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2012, 21:55
Imię: franz
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 160l, 40l, 30l
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: franz »

dla raczków dobry będzie haremik 1 + 2, będzie też dobre dla nich pożywienie z krewetek ;)

stworzonka spokojnie się pomieszczą, tylko tak jak mówiłem... raczki będą częstować sie krewetkami :) czy to będzie jeden, dwa czy trzy...
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19961

To, co zdarzyło się raz, może nie zdarzyć się już więcej. Lecz, To, co zdarzyło się dwa razy, zapewne zdarzy się i trzeci...
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

I właśnie oto sie boje ,Nie chcę żeby raki zjadły mi krewetki no ale one są takie fajne i ładnie by wyglądały w tym akwa :)
Oj widzę że to będzie ciężki temat dla mnie :(
Awatar użytkownika
franz
Posty: 282
Rejestracja: 05 lis 2012, 21:55
Imię: franz
Lokalizacja: rzeszów
Akwarium: 160l, 40l, 30l
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: franz »

możesz pocieszyć się tym, że krewetki przejdą naturalna selekcję.... bardziej sprawne, silniejsze-szybsze, bardziej inteligentne przeżyją. :) będziesz miał dobry materiał genetyczny :mrgreen:

Jak będą miały gdzie się chować - to nauczą się, że to coś pomarańczowe może zrobić im krzywdę i będą tego unikały.... oczywiście te mądrzejsze :lol:
http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=19961

To, co zdarzyło się raz, może nie zdarzyć się już więcej. Lecz, To, co zdarzyło się dwa razy, zapewne zdarzy się i trzeci...
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Dziękuję wszystkim wypowiadającym się w tym temacie :)
Wczoraj podjąłem nie oficjalną decyzję ,przespałem się z tym i jest oficjalna :)
Czyli Raczkom z krewetkami mówię nie :)
Zależy mi bardziej na krewetkach niż na tych raczkach ,tak więc zostaną same RC :) Nawet Helenki zostają wyrzucone z akwarium :)

Przepraszam że zawracałem wam głowę :)
Mam nadzieje że temat przyda się jeszcze komuś w przyszłości :)
Jeszcze raz dziękuję :)
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Mam do was pytanie ,jaka jest szansa na to że z jajek które helenki rozstawiają wyklują się małe helenki ?
Wpuściłem do akwa 3 helenki żeby usunęły mi pozostałe ślimaki ,efekt jak na 4dni jest niezadowalający ,jest tak nie za dużo małych ślimaków na szybach ale helenki trochę wolno z nimi sobie radzą :( Wczoraj nawet widziałem jak helenka przepełzała przez jednego ślimaka który był na szybie i nawet go nie ruszyła :(
Dla czego tak się dzieje ?
I jeszcze jedno pytanie ,jak usunąć jajka helenek ? jak na razie to jest już ich trochę ,można powiedzieć że wszędzie je widzę i zaczyna mi to przeszkadzać :(
Awatar użytkownika
ppaul76
Mecenas
Posty: 130
Rejestracja: 16 mar 2014, 14:31
Imię: Paweł
Lokalizacja: Leżajsk
Płeć:

Post autor: ppaul76 »

Z mojego doświadczenia z helenkami jest rzeczą niemożliliwą że już ci składaja jajeczka i tak dużo ich jest, napewno są to inne ślimaki które masz w akwarium
Poczekaj chwilke i daj helenkom szanse się wykazać, ślimak (i nie tylko ślimak) najedzony napewno nie ruszy zdobyczy nawet jak rzucisz mu pod "nos".
Jajeczka możesz po prostu zniszczyć ale to wbrew życiu, a i tak wszystkich jajeczek z akwarium nie usuniesz musisz poczekać aż sie wyklują i pozbierać juz ślimaki lub głodówka dla helenek to po prostu same się pozjadają.
Jak masz za dużo faktycznie jajeczek helenek poczekaj aż urosną, a ja odbiore od Ciebie.
wstaw foto jajeczek to będziemy wiedzieć o kogo chodzi ;)
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Jestem w 100% pewien że to jajeczka helenek ,poprzedni właściciel powiedział że u niego dawno nie składały jajeczek a helenki jak były w 30L z RC to też składały jaja i to na 100% one ponieważ nie ma innych ślimaków w tamtym akwarium :P
3 Helenki w akwarium zostaną jeszcze tylko przez chwilę ,niech sobie pojedzą tamtych ślimaków a potem OUT z akwarium :P Spróbuję coś z tymi jajeczkami robić ,jak kiedyś zauważę jakieś małe helenki to zacznę usuwać z akwa bądź oddawać :P
Dzięki za odpowiedź :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”