Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czy dopuszczać do rozrodu krewetki nie w pełni wybarwione?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Czy dopuszczać do rozrodu krewetki nie w pełni wybarwione ?

Tak
8
67%
Nie
4
33%
 
Liczba głosów: 12

Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Czy dopuszczać do rozrodu krewetki nie w pełni wybarwione?

Post autor: comatose »

Pytanie jak w temacie - czy pozwolić na rozród krewetek Fire Red które są wybarwione słabo/bardzo słabo ? Mam takich dość sporo, zdecydowanie więcej niż tych o soczystym czerwonym kolorze. W lwiej części są już w takim wieku, że mogą się rozmnażać, umożliwi im to czy odizolować je od krewetek ładnie wybarwionych? Ich potomstwo ma szanse na ładne wybarwienie czy jest skazane na los rodziców?
Awatar użytkownika
KuMaK
Posty: 337
Rejestracja: 29 lis 2009, 11:41
Imię: Rafał Maciaszek
Lokalizacja: Warszawa, Konstancin
Płeć:
Wiek: 31
Kontakt:

Post autor: KuMaK »

comatose pisze:Pytanie jak w temacie - czy pozwolić na rozród krewetek Fire Red które są wybarwione słabo/bardzo słabo ? Mam takich dość sporo, zdecydowanie więcej niż tych o soczystym czerwonym kolorze. W lwiej części są już w takim wieku, że mogą się rozmnażać, umożliwi im to czy odizolować je od krewetek ładnie wybarwionych? Ich potomstwo ma szanse na ładne wybarwienie czy jest skazane na los rodziców?
Jest coś takiego jak selekcja. Koleżanka selekcjonowała redki i dziś po pewnym czasie ma zdecydowanie ładniejsze - słabej jakości krewetki praktycznie nie ma. Proponuję odizolować gorzej wybarwione osobniki.
Pozdrawiam
Rafał Maciaszek
[center]Kumak Wie Lepiej ![/center]
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

a mi się wydaję ze one się wybarwią tylko trzeba czasu. Kupiłem samca RC i już ze 4 dni jest biały z czerwonymi paskami "w ciele" i czekam ale on się tu wybarwi podawaj marchewkę
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Moje krewetki jakoś nie przepadają za marchewką, wcinają za to pokrzywę. Co się miało wybarwić to się wybarwiło - miesiąc czasu miały, podrośnięte egzemplarze pooddaję, z młodymi się wstrzymam i zobaczę co z nich wyrośnie.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Może spróbuj jakieś pokarmy wybarwiające dla ryb, ja na przykład podaje wybarwiający dla złotych rybek ;) Jak to nie pomorze to zapewne wina parametrów u mnie krewetki są mniej wybarwione jak coś sie dzieje z wodą wtedy natychmiast podmianka i na drugi dzień git. Nie zdarza mi się to często, ale co jakiś czas muszę podmienić 50% wody i wszystko potem jest git.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

hmmm daję im 2 rodzaje pokarmów hikari, mrożonki i suszoną artemię dla czerwonej barwy a większość i tak kolorów nie ma ;/
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Jakie masz parametry? Może to jednak wina wody, a nie pokarmów. Podaj parametry i zrób podmiankę 50% (u mnie to zdaje egzamin więc może) odstanej kranówy, nie RO itp. jak nie będzie rezultatu, pomyślimy nad inną diagnozą.
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Według mnie możesz śmiało rozmnażać te słabo wybarwione krewetki , poszukaj i załatw sobie osobniki z innej puli genowej i zmieszaj krew (też mogą być słabo wybarwione)
Po kilku miotach będą pięknie wybarwione redki ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Witam, dorzucę się do tematu
U mnie z Red Cherry to jest sprawa taka. Zaczynałem od 10 sztuk. Nie były jakieś wspaniałe. Kolor taki średni. Potem był okres, że były ładnie wybarwione. Potem mieszanie krwi itp i znów były blade. Od jakiś 3-4 miesięcy dokarmiam krewetki pokarmem Tropical - SHRIMP STICKS i zauważyłem znaczną poprawę wybarwienia krewetek - są soczyście czerwone bądź naprawdę jak wisienki :)
Co do aspektu wody i koloru krewetek - wątpie, by to miało jakiś wpływ. Bardziej stawiałbym na światło, że przy mocnym oświetleniu krewetki będą lepiej wybarwione.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

oj tu się nie zgodzę z cherry_ukasz, krewetki nie lubią ostrego światła lepiej jak mają trochę pływających roślinek to im dają cień, woda tez robi robotę :)
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Krystian, parametry nie grają tutaj chyba szczególnej roli, bo są osobniki bardzo ładnie wybarwione, naprawdę ciemna, soczysta czerwień - gdyby miały złe parametry to wszystkie pewnie byłyby blade. Podmiany wody robię regularnie co tydzień właśnie 50% woda to zwykła kranówa. Światło jest słabe - 11W na jakieś 25l, temperatura 4000K. Krewetki przyjechały do mnie spod Szczecina więc jak im wpuszczę kilka miejscowych to chyba nie zaszkodzi ;]
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
leszcz25
Posty: 629
Rejestracja: 10 paź 2009, 13:53
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Szczepanów
Akwarium: 300, 27, 27
Płeć:
Wiek: 43
Kontakt:

Post autor: leszcz25 »

Nie zaszkodzi , a nawet pomoże ;)
Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !
I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.


Pozdrawiam
Andrzej L.
Krystian
Posty: 540
Rejestracja: 23 paź 2009, 18:04
Imię: Krystian
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: Krystian »

Sugerowałem tym co dzieje się u mnie w baniaku i wiem że to zdaje egzamin ;) u każdego jest inaczej :lol:
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Mówiąc o słabym wybarwieniu miałem coś takiego na myśli http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pl_Ca ... d_fire.jpg niektóre są nawet bledsze ;(
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

comatose pisze:Mówiąc o słabym wybarwieniu miałem coś takiego na myśli http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Pl_Ca ... d_fire.jpg niektóre są nawet bledsze ;(
Pamiętasz moje pierwsze zdjęcia z galerii (dot. krewetek)? Moje to były dopiero niewybarwione. No, ale po poradach kolegów zacząłem karmić czymś lepszym i już są normalne. Wpuściłem też trochę nowej krwi. Żadnej selekcji nie prowadziłem. Czy to dobrze, czy nie - nie mam zdania. Teraz są pięknie ubarwione.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”