Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Ginięcie krewetek RC na potęge, pomocy :(

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Wiec od poczatku jakie krewetki sobie wybrałas do nowej odsłony krewetkarium?
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2015, 14:15
Imię: Karolina
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 30L
Płeć:

Post autor: Karolina »

Myślałam nad RC, Skaurami może ładniej wybarwionymi. Bo mieralizator prawie cały jest do neocardin.
Może coś do tych RC ? A nie chciałabym się bawić w inwestowanie w nowe podłoże aktywne itp.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

oki wybraas neocardinia davidi teraz powiedz jakie masz podłoze ( najlepsze to kwarcowy zwirek/piasek barwiony na czarny/ciemny kolor lub naturalny frakcja 0,5-1mm lub/ i 1-3mm)
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2015, 14:15
Imię: Karolina
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 30L
Płeć:

Post autor: Karolina »

Mam żwirek kwarcowy czarny 1-3mm.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Poniewaz nie wiadomo do końca co ci krewety pozamiatało pytanie czy chcesz przeprowadzic dezynfekcje sprzetu jak tak to: podłoze wypłukaj kilka razy i zagotuj w garku jak kasze 5min wystarczy.
Akwarium -szkło wyszoruj gabkowym zmywakiem do naczyń roztworem wody 2-3l+ 5mll domestosa w tym samym mozesz wymyc grzałke jesli zamierzasz ja zastosowac ( moim zdaniem w krewetkarium zbedny mebel jesli masz temperature w pokoju powyzej 20C) filtr czesci plastikowe tez w tej miksturze wypucowac i wypłukac w bieżacej wodzie kilka razy az nie bedzie czuc chloru gabke filtra wypłukac w beżacej wodzie bardzo dokładnie a nastepnie zalac wrzatkiem na 20min. korzeń zagotowac, rosliny jesli ci na nich niezalezy wyrzucic i zdobyc nowe z pewnego zródla, lub jesli ci zalezy jednak na nich odkazic roztworem nadmanganianu potasu mocno purpurowy 30min wyplukac w bieżacej wodzie.

jesli nie zdecydujesz sie na dezynfekcje to tylko przepłukaj wszystko pod kranem i stawiamy baniak podłoze na dno żadnej ziemi nie polecam pod zwirem najbezpieczniej jest sam zwirek/piasek . wspominasz ze masz mineralizator dla neokardin wiec masz tez wode RO ( dla swoich sakur przeznaczam wode z odpadu RO bez żadnych dodatków ) dalej mysle ze dasz rade jakby co pytaj.
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2015, 14:15
Imię: Karolina
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 30L
Płeć:

Post autor: Karolina »

okej dziękuje bardzo,
przeprowadzę dezynfekcję, już wiem już jak co zrobić :)

jeśli wleję wodę RO+mineralizator to ile powinnam poczekać żeby wpuścić krewecie?
farban
Posty: 152
Rejestracja: 18 lut 2014, 18:06
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rymanów
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: farban »

Skad będziesz sakurki brała?
_____

Dziękuję i pozdrawiam!
Karolina
Posty: 10
Rejestracja: 29 sty 2015, 14:15
Imię: Karolina
Lokalizacja: Krosno
Akwarium: 30L
Płeć:

Post autor: Karolina »

Narazie tym się nie martwie. Pożyjemy zobaczymy.
Co do dezynfekcji robię tak jak Inc0gnit0 mi poradziłeś - dziękuję za rady.

Mam nadzieję że teraz bezbłędnie start przeprowadzę.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jak juz wszytko po urzadzasz podłoze korzenie itp zalewasz baniak woda taka jaka ma byc docelowo ( nie wnikam czy to kran czy ro+mineralizator) dajesz roslinki docelowe i rogatek duzo rogatka lub innej szybko rosnacej rosliny która posłuzy jako antyglonowa słuzba startowa ;) jesli masz bakterie startowe mozna dodac do akwarium jesli nie tez sie obejdzie tylko dłuzej potrwa dojrzewanie, filtr działa 24/24. Światło zaczynasz świecić od 6h dziennie i co tydzień dokładasz 1h do osiegniecia docelowej długosci świecenie ale nie wiecej niz 12h 10h jest optymalnie . krewetki mozesz bezpiecznie wprowadzic po 3-4tygodniach.

P.S. za 2-3 tygodnie bede robic selekcje całej populacji sakur w jednym z akwariów beda do nabycia wszystkie krewetki tzw odpad (słabsze jak i lepsze) a takze część sakur jak bedziesz zainteresowana odezwij sie na pw.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”