Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Hodowla krewetek - skalary

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Hodowla krewetek - skalary

Post autor: XMasterX »

Siema wszystkim ! za jakieś 2 miesiące zamierzam założyć akwarium 240l, powoli wszystko przygotowuje i pomyślałem również o krewetkach bo w każdym akwa na pewno się przydadzą :D
W moim na pewno będą skalary ale jako, że będzie to akwa full roślinne ( 100% zarośnięte ) krewetki na pewno się schowają ( chyba xd ).

Postanowiłem w te 2 miesiące trochę ich rozmnożyć tylko zastanawiam się na gatunkami ;p

Wiadomo, Red Cherry jest proste do hodowli i które jeszcze ? dużo mi się ich rozmnoży gdy zapewnię im spokój i normalne warunki ?:)


Do zaoferowania mam niestety tylko 20l ;p

Tylko jaki filtr do tego ? kaskada odpada bo mam juz jedną obok łóżka i drugiej nie chcę ;p
O tych podżwirowych dopiero się dowiedziałem więc nic o nich nie wiem;p zostaje mi wewnętrzny ;) tylko jaki ?

PAT MINI? ma być cichy !


Grzałka wiadomo, podłoże to pewnie piasek z ziemią bo będę chciał posadzić rośliny, mchy itd
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Pat mini jest cichy :) Kup sobie go bo jest nie drogi ,wymień gąbkę i po problemie :)
A jak chcesz mieć całkowicie problem z głowy to do tego pat mini dorzuć 20zł i zrobisz Hamburga i wtedy to już pozostaje ci co tygodniowa wymiana wody i tyle :)
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Skalary beda ci zjadac krewetki wiec nie widze sensu (skoro juz je musisz miec) wydawac pieniadze na inne drozsze krewetki niz red cherry( te sa najtańsze) skoro beda robic za karme dla skalarów . ostatni raz gdy miałem skalary prezydentem był elektryk i pamietam ze to były "Mordulce" polowały na wzystko co sie w paszcze zmiesciło a czasem potrafiły wyrwac wnetrznosci rybce której nie mogły połknac w całosci ..brrrr . nie wiem jak do dnia dzisejszego zmieniło sie usposobienie skalarów;P ale jaroszami to chyba nie sa?
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Inc0gnit0 pisze:Skalary beda ci zjadac krewetki wiec nie widze sensu (skoro juz je musisz miec) wydawac pieniadze na inne drozsze krewetki niz red cherry( te sa najtańsze) skoro beda robic za karme dla skalarów . ostatni raz gdy miałem skalary prezydentem był elektryk i pamietam ze to były "Mordulce" polowały na wzystko co sie w paszcze zmiesciło a czasem potrafiły wyrwac wnetrznosci rybce której nie mogły połknac w całosci ..brrrr . nie wiem jak do dnia dzisejszego zmieniło sie usposobienie skalarów;P ale jaroszami to chyba nie sa?

Moim zdaniem jeżeli jest gęsta roślinność to krewetki są bezpieczne - wiadomo czasami gdzieś jedną upolują ale na pewno nie zjedzą 10 w tydzień ;p


Ja jak miałem awarię akwa to skalary ( z 15cm wysokości ) były w 54l z Red Cherry - i jakoś nie widzę różnicy ;p

Ale jednak podstawą jest gęsta roślinność :)

(skoro juz je musisz miec)
No tak szczerze to nie muszę mieć, nie jest to dla mnie jakieś strasznie ważne bo nie jestem ich jakimś zapaleńcem itd ale chyba warto mieć krewetki w akwarium z tego co słyszałem :) na dodatek to 240l ;p
VeJeK pisze:Pat mini jest cichy :) Kup sobie go bo jest nie drogi ,wymień gąbkę i po problemie :)
A jak chcesz mieć całkowicie problem z głowy to do tego pat mini dorzuć 20zł i zrobisz Hamburga i wtedy to już pozostaje ci co tygodniowa wymiana wody i tyle :)
No własnie słyszałem, że Pan Mini jest polecany ;p zresztą kolega ma filtr o podobnej budowie, Aquaszuta chyba i jest bezszelestny :)
I tak jak mówisz, tani :) 25zł z wysyłką na allegro, chyba, że jest gdzieś w Rzeszowie o takiej cenie ?

Wymień gąbkę ? na jaką :)

A możesz mi bardziej oświecić temat hamburga ? bo za bardzo nie wiem jak miałbym to zrobić ;p

Wsadzić gąbkę na boczną szybę w z tyłu filtr ? ale jak ma się ta gąbka trzymać ?
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Myślę że w podobnych pieniądzach znajdziesz ten filtr w sklepach w RZ tylko musiałbyś podzwonić do nich (numery masz na necie) i sie popytać czy mają i w jakich cenach :)

Gąbkę trzeba w Pat mini wymienić na bardziej gęstą ,taką żeby krewetek ci nie wciągało :)
Czyli kupujesz podobną kwadratową (czy jaką tam chcesz) gąbkę i tamtą do śmieci a tą na filtr i jest ok :)

Hamburg jest bardzo prosty :) musisz kupić sobie 2 szybki o wysokości takiej jak akwarium i szerokości ~2cm. Potem wklejasz te szybki do szyby bocznej i szyby tylnej ,po wyschnięcia wkładasz tam gąbkę odpowiednio dociętą (musisz kupić taki płat gąbki ) no i montujesz w środku głowicę od filtra i po sprawie :)

Na forum masz dużo tematów jak to zrobić ,jak sie nie mylę Crusta w swoim temacie ma pokazane jak to zrobić ,ale i w moim temacie ostatnio wrzucałem fotki jak jest to zrobione możesz sobie zobaczyć :) Nie ma w tym nic trudnego ,i potem tylko pozostaje wymiana wody i czyszczenie szyb lecz ja to robię za pomocą czyścika magnetycznego :)
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

O Hamburgu jeszcze pomyślę bo trochę jest z tym roboty :) ale widocznie warto ;p


A na jaką ilość Red Cherry mogę liczyć po 2 miesiącach ? bo jak zainwestuję w akwa, kupie z 20 krewetek a po 2 miesiącach będzie 5 więcej to mija się z celem :D


A podłoże ? może to być piasek lub mały żwirek ? i pod tym ziemia ? :)


I jakie oświetlenie aby rośliny i mchy ładnie rosły ?:)

PS: mówię o żarówkach 6500 ;p 2x15W ?;d
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Zalezy od wieku krewetek jak kupisz 20szt młodych to za 2 miechy mozesz miec dalej 20szt tyle ze samice beda juz nosic prawdopodobnie jajka jak dorosle to moze juz byc sporo przecinków w akwarium.
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

A jak kupię dorosłe ?:D tylko skąd takie wziąć xd
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Od hodowców w myśl zasady koniec jezyka za przewodnika
XMasterX
Posty: 266
Rejestracja: 09 gru 2014, 17:17
Imię: Pawel
Lokalizacja: Warszawa
Płeć:

Post autor: XMasterX »

Dobra, ryzykuje ;) może będę miał z 50 małych po 2 miesiącach ;) zamawiam pat mini a potem się zobaczy
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

XMasterX, zawsze możesz mieć 20stkę z krewetkami, gdzie sukcesywnie będą się mnożyć, dorastać. A do 240stki będziesz po troszkę dorzucał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”