Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Częstotliwość karmienia krewetek

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CHAPEK
Posty: 91
Rejestracja: 14 sie 2015, 9:43
Imię: Piotr
Lokalizacja: Sanok
Akwarium: 96l / 54l / 25l /10l
Płeć:
Wiek: 36

Częstotliwość karmienia krewetek

Post autor: CHAPEK »

Hej

W maju założyłem pierwsze krewetkarium, skromne 10l, w tym na tą chwilę 3 dorosłe RC + od niedawna około 30 małych poniżej 1cm.

O ile w necie i na forach bardzo łatwo znaleźć info o tym czym karmić krewetki, to ze świecą można szukać konkretnych informacji o zalecanej częstotliwości ich karmienia. Spotkałem się z opinią, aby najlepiej podawać taką ilość pokarmu, która zostanie zjedzona w przeciągu 2 godzin, ale jak często? Codziennie? Co drugi dzień? Dwa razy w tygodniu?

Domyślam się, że wpływ na to będą miały takie czynniki jak baniak, ilość krewetek i stadium ich rozwoju, czy rodzaj pokarmu, dlatego chciałem żebyście podzielili się swoimi zaleceniami/opiniami/doświadczeniami - jak często karmić krewetki Red Cherry?
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Sam dojdziesz do tego ile i jak czesto karmic krewetki :obserwuj i wyciagaj wnioski ,szybko pokarm znika znaczy że trzeba dac wiecej a może i czesciej , pokarm zalega - nastepnym razem mniej i rzadziej. zasadniczo im wiecej krewetek tym wiecej karmimy i czesciej mała liczba powiedzmy mniej niz 1szt na1l wody spokojnie dadza rade bez dokarmiania i wyrosna na naprawde okazałe sztuki , ale hordy 300-500szt w 30l to trzeba suto karmic i czesto bo bedą powoli rosły , ofc wszystko z umiarem lepiej dac mniej niz za duzo .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”