Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Co to za maluchy?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
brylka
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2015, 18:31
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć:

Co to za maluchy?

Post autor: brylka »

witam wszystkich,

od kilku dni obserwuję w moim zbiorniku maleństwa, których w tej chwili jest dość sporo, są to małe białe robaczki, najogólniej zobrazować je można jako jeden główny duży worek i dwa małe obok siebie z tyłu, wielkość nie przekracza 1mm, poruszają się "skocznie"
podobne są do tego, z tym, że nie mają żadnych wąsów (przynajmniej nie zaobserwowałem), są białe, i te dwa tyle "worki", są krótsze i bliżej głównego worka
Obrazek
zdjęcie dosyć nie wyraźne tego co u mnie pływa:
Obrazek
czy ktoś wie co to jest? i czy groźne dla krewetek?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Tak czy siak to skorupiaki z grupy oczlików (jest tego XX gatunków).
Z tego co wiem to dla krewetek niegroźne a larwy oczlików mogą stanowić wręcz pokarm.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Jest tego masę gatunków jak napisał Zulix, ale niektóre z nich jak niegdyś wyczytałem to gatunki drapieżne i teoretycznie mogą zabijać małe krewetki.

[ Dodano: 2015-12-15, 10:28 ]
Z tym że to bardzo mały odsetek więc nie koniecznie to muszą być te złe.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

wisłok pisze:niektóre z nich jak niegdyś wyczytałem to gatunki drapieżne
Są takowe. Z tego co wiem żyją "w toni" jezior. Są jednak większe - rzędu 3 mm - tu mamy info, że jest to 1 mm. Te są raczej bezpieczne.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
brylka
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2015, 18:31
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Jelenia Góra
Płeć:

Post autor: brylka »

dzięki za info, jakby trochę mniej się ich zrobiło, więc może krewetki to lubią ;) podobnie było z nicieniami, pojawiły się jakiś czas temu, a teraz ich nie widzę ;)

do walki z nimi mam przygotowany narybek gupika, ale na razie dam szansę krewetą ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”