Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Projekt amfibia.

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Projekt amfibia.

Post autor: wisłok »

Od dłuższej chwili dumam co zrobić z wolnym miejscem obok mojego chińskiego rio by nie stało puste i aby drugie akwarium kontrastowało z pierwszym. Po wielu mniej lub bardziej absurdalnych pomysłach ubzdurały mi się aksolotle. Do tej pory w mej akwarystycznej karierze nie miałem styczności z płazami więc mam nadzieję że przeczyta to ktoś światły i mnie ewentualnie skieruje na właściwą drogę. A więc zakładam że będę hodował parke tych istnień w szkle 50x40x20cm. Ogrzewania jak się dobrze orientuje nie potrzebują i jest to w zimie nawet nie wskazane, a filtrację opre na jakiejś kaskadzie. Z grubsza to tyle założeń. Tylko spytam czy można je łączyć z jakimiś rakami bo na nie mnie także nosi? Nie wiem tylko czy to przejdzie znaczy czy uda mi się przekonać domowników że te brzydale są ładne. :P
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

To drapieżnik, zje prawie wszystko mniejsze od siebie, łącznie ze swoim rodzeństwem. Raczki moga byś słabym pomysłem :P

Pamiętaj, że trzeba je karmić często i do syta a potem sprzątać, dodatkowo w lecie woda nie cieplejsza niz 22-24*

Fajne stwory sam chciałem mieć ale dużo zachodu przy nich jak dla mnie ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Nie sądzisz, że to zdecydowanie zbyt mała "szklaneczka" na takie zwierzę? Nawet przyjmując mniejsze podawane wartości wielkości (20cm) to przecież nic na takie stworzenie. Nie mówiąc już o parce.
Ja wiem, że nie są zbyt ruchawe, niemniej to nie oznacza, że nie potrzebują przestrzeni życiowej. A już w ogóle abstrahując od wszystkich elementów to wygląd takiego smoka w takiej sadzawce będzie raczej beznadziejny :/ (przynajmniej jak dla mnie).
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

lepszym pomysłem byłoby akwa-terarium dla krabików, vampirki są megą cudownymi stworzeniami :) i akwarium spokojnie wystarczy na kilka sztuk :)
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Sebastian1995 pisze:akwa-terarium dla krabików, vampirki są megą cudownymi stworzeniami
O kurcze właśnie zobaczyłem zdjęcia, ja takie chce :D
Obrazek
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Coś mi się ubzdurało że dorastają do maks. 15 cm, a na większe szkiełko nie mam miejsca. Kiedyś rozmawiałem o nich i traszkach jeśli jest coś takiego to chińskich z kolegą Micjan i możliwe że pomieszałem zasłyszane fakty o tych dwóch gatunkach. Czyli reasumując to był najdurniejszy z moich pomysłów na zagospodarowanie przestrzeni. :P
A kraby mnie nie szczególne jakoś rajcują, no chyba że tanganickie krabiki muszlowe. ;) Ale i tak jestem myślami bliżej jakiegoś średniej wielkości raka.

[ Dodano: 2016-02-11, 21:14 ]
Raki, rakami ale bardziej z nudów niż z ciekawości zacząłem sobie czytać o tych wampirkach. Czy to ładne kwestia gustu, ale jakie skubane ciekawe mają zachowania. Wygłupiłem się z tymi aksolotlami ale przynajmniej dzięki wam zaintesowałem się stworkami na które sam nigdy bym nie zwrócił uwagi. Za co wam dzięki. No to projektujemy paludarium dla krwiopijnych skorupiaków. :D
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

wisłok, co powiesz na przekopnice?

edit: nie zauważyłem, że dopisałeś, że poszedłeś w wampirki :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Sebastian1995
Mecenas
Posty: 545
Rejestracja: 02 lut 2010, 15:08
Imię: Sebastian
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: 375L :)
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: Sebastian1995 »

Wiedziałem że jak się zainteresujesz to się zaciekawisz :)
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Z tego co wyczytałem większość narodu propaguje jako podłoże dla nich bazalt. Ale chciałbym mieć w tym paludarium trochę zieleni(myślę o buckach) czy sprawdziły by się tu jakieś substraty aktywne jak np. ASII?
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

A może tak bardziej naturalnie i na ziemi kwiatowej? Takie bagienko mogłoby fajnie wyglądać. Jeśli np. miałaby być część w której jest sama woda, to żeby się nie mieszało można spróbować oddzielić czarnymi łupkami :) Na tym bucki, trochę mchów. Można w części wodnej zasadzić np. micranthemum umbrosum, u mnie fajnie wyrastało nad wodę, jak się kawałek zaczepił na deszczownicy od filtra :)
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

Ziemia czemu nie, zawsze to dużo taniej. Tylko te stworki mają swe korzenie w archipelagu Sulawesi, kojarząc je z tamtejszymi krewetkami obawiam się czy nie są one równie delikatne.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Trzeba by poczytać o zachowaniu, może jakieś filmy na youtube obejrzeć. Np. bagienko w takim stylu http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 310#271310 + krabiki, to masakra :D
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”