Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie rybki do krewetek?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Johnny9565
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2016, 18:40
Imię: Jasiek
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:

Jakie rybki do krewetek?

Post autor: Johnny9565 »

Witam, planuję założyć zbiornik 100 L z krewetkami karłowatymi w związku z tym mam pytanie jakie rybki nadają się do wspólnej chodowli? Myślałem nad Neonami, ma ktoś jakieś ciekawe propozycje?

[ Komentarz dodany przez: Dżoena: 2016-03-11, 23:06 ]
Przeniosłam temat do właściwego działu. Dżoena
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

To temat stary jak świat i oklepany po tysiąckroć. Można łączyć niektóre ryby z robactwem ale nie sprzyja napewno to ich hodowli. Część młodych napewno będzie zjadana i niestety będą głównie to te najbardziej barwne i rzucające się w oczy. W szczególnosći przy droższych odmianach chyba nie warto.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
VeJeK
Posty: 873
Rejestracja: 06 mar 2014, 20:21
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30L+31,5L :)
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: VeJeK »

Neony zjedzą ci małe krewetki i te troszeczkę większe też ,także neony odpadają :)

Jedną z polecanych i zarazem ładnych rybek jest "Rozbora Galaxy" Piękne ubarwienie i nie jest duża.

Pragnę oczywiście zaznaczyć że nawet rozbora galaxy jest w stanie wciągnąć malutkie krewetki ,więc ciężko będzie znaleźć rybę która nie będzie ich w ogóle jadła :)
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Sa tacy na forum co maja śliczne krewetki nawet z mieczykami
Awatar użytkownika
wisłok
Posty: 2259
Rejestracja: 15 gru 2012, 16:20
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Bratkowice( Chiny ludowe)
Akwarium: 232l Chińskie Rio
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: wisłok »

A oto w miare sprawdzone rybska do krewetek: otoski, kirys pigmej, k sierpoplamy, razbora galaxy, r. Maculata, r. Borraras, r. Brigitae, modrook gertrudy, lśniącooczki, ryżanki, endlerki, drobniczki, hara jordani i szczupieńczyk karłowaty te mi się przypomniały tak z marszu.
Jak to ocenić... czy to wogóle możliwe? Jeśli mam wybierać między złem a złem wole nie wybierać wcale.
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Moim zdaniem jak dobrze obsadzisz akwarium i zapewnisz maluchom kryjówki- z neonami mogą być. Ja mam od długiego czasu RC z neonami, danio, proporczykowcami i jakoś to hula. Na pewno nie obchodzi się bez strat, ale osobiście tego nie zauważam. Korzeń obsadzony jest dużym krzakiem microsorium, dno też gęsto obsadzone niższymi roślinami i hula. Swojego czasu i przy paletkach krewecie żyły i nic im się specjalnie nie działo...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”