Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Małżoraczki

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

im wiecej gnije w podłozu tym wiecej ich jest :D
Awatar użytkownika
Matematyk
Posty: 97
Rejestracja: 07 mar 2017, 19:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Międzyrzecz/Dublin
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Matematyk »

Tempaeratura 23 stopnie i jest już lepiej.
Tydzień temu robiłem podmianę i starłem wszystkie szyby,a jednak i glon jest pożadany na to wychodzi.Jak jest ,tylko na szybach to jest dobrze.
Może to moja wyobraźnia,ale jak jest glona na szybach bocznych to nawet rośliny lepiej rosną ,a całe akwarium wydaje się stabilniejsze.

Teraz zauważyłem,że są conajmniej dwa gatunki.Jedne bialutkie i bardzo długie z biała plamką na dupce (filmik z wczesniejszego postu),i są jeszcze długie z czarna plamką na dupce,ale pewności nie mam,czy poprostu to ten san gatunek z lekko innym umaszczeniem.

Rzucam zmodifikowany weglan wapnia w kostce z żarciem w środku.(IBay)
Krewetki raczej tego nie jadają i to jest zasadniczy PLUS.

Zaglonię mocno boczne szyby,a może nawet jakieś niteczki z pyłu,by się pokazały -no to,by była wyżerka...
Wrzuce filmik jak szybki zarosną pożądnie-no i mam nadziję ,że nawiedzie minie jakaś plaga "potworków" xd

P.S. na marginesie... tydzień temu był spory wiatr w okolicach Dublina.
Zabrali prąd :| od 13;06 do 23;00. światło się zapaliło o 13-stej poświeciło 6 minut i jedna doba pszła się...
Limphophilia aromaticca sie wyciągła,a była pięknie zbita,cała aranżacja poszła,o kuble niepracującym 10 godziń nie wspomnę.

Pozdrawiam akwarystów,zapaleńców 8)

I jeszcze taka perełka,dla maniaków.
Nie daje linka,bo mimo ,że praca ogólnie dostępna w internecie nie wiem czy ma jakieś prawa autorskie.
Wpisujemy w google: "Małżoraczki sarmatu dolnego".
Cały temat jakiego szukamy to "Małżoraczki sarmatu dolnego w dwikozach koła sandomierza".Mamy pdf do pobrania i w formie odczytu na stronie.

Ogólnie praca bardzo szcegółowa i zachęcam tylko do kilku (4-5) pierwszych stron.
Dwie ostatnie strony przedstawiaja zdjęcia ostracoda.
Moje to 1a lub 1b :idea:




UP
fajny filmik znalazłem,polecam szczególnie pierwsze półtora minuty.
Fajnie tam widać jak małżoraczek filtruje wodę ,nie wiem czy coś wyłapuje ,ale chyba tak oddycha.Potrafi oddychac też całym ciałem -nawet skorupką :)

https://www.youtube.com/watch?v=nke7KMqIM0w&t=64s
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”