Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Raki

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Shibuya
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2017, 2:42
Imię: Monia
Lokalizacja: Kraków
Płeć:

Raki

Post autor: Shibuya »

Mam pytanie odnośnie trzymania raków w jednym akwarium. Chce kupić 112 litrów i trzymać tam 3 raki. Upatrzyłem sobie raki
Procambarus clarkii. Wyczytałam, ze można je kupić w kolorze czerwonym, białym i niebieskim ale nigdzie nie udało mi się znaleźć niebieskiego. Są za to w sprzedaży niebieskie
Cherax quadricarinatus. Czy można te raki trzymać wspólnie w jednym akwarium? Podobno ten drugi jest agresywny i terytorialny więc wydaje mi się, że to zły pomysł ale ponieważ dopiero chce zacząć przygodę z rakami to wolę zapytać kogoś kto ma już doświadczenie. Mam jeszcze pytanie o Procambarus alleni
Czy ten gatunek można trzymać z clarkii? I czym one się od siebie różnią? Próbuje wyszukiwać informacje w internecie ale w języku obcym ciągle jest bardzo mało tego.
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

niewiele pomogę w kwestii tych gatunków które opisałaś ale...
nawet CPO się potrafią lać jak zawodnicy MMA, dosłownie w 30 sekund potrafią 2/1 oskubać biedaka z kończyn.
Jedynie rodzeństwo jest dla siebie w miarę delikatne...a skoro CPO to łagodne raczki i małe to jak się większe zaczną bić to będzie na co patrzeć :)
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Jeśli zmontujesz zbiornik z DUŻĄ ilość kryjówek to jest szansa że się uchowają.
Zestaw 1 + 2 (jedynka to samiec:))

[ Dodano: 2017-09-27, 11:34 ]
Chodziło mi o Procambarus Clarkii , dla jednego quadricuska to 112 l trochę mało.
Procambarus Clarkii to taki mały mordulec :), alleni raczej przy nim nie przeżyje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”