Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomóżcie zidentyfikować neocaridinę

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kramerio
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2011, 10:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Niedźwiada
Płeć:
Wiek: 30

Pomóżcie zidentyfikować neocaridinę

Post autor: kramerio »

Witam. Kupiłem krewetki Blue Velvet i samice szybko zaczęły nosić jajeczka. W sklepie nie gwarantowali że są to czyste blueski i wylęgło mi się coś takiego ,krewetki mają już od 1-1,5cm. Żadna mi nie pasuje do nich. Widziałem podobne babaulti ale tez nie do końca takie same. Ktoś wie co to może być?
Obrazek
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

kramerio pisze:W sklepie nie gwarantowali że są to czyste blueski
jesli nie masz pewnych krewetek tomasz mieszańce niewiadomo czego z czym i
kramerio pisze:wylęgło mi się coś takieg
czyli kundle
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Wygląda jak kundelki (zbliżone do dzikiej formy)
kramerio
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2011, 10:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Niedźwiada
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: kramerio »

czyli ich wartość na polskim olx/allegro wynosi około 1zł za szt :D
A takie pytanie dodatkowe. Można hodować z nimi raczki Orange? w akwarium z dużą ilością kryjówek? Są różne opinie ale zazwyczaj osób które tylko twierdzą jak to może być a nie osób które łączyły te gatunki.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

Ja mam raczki CPO z krewetami mixem. Czasem raczek chce podszczypać, ale krewetki sprytnie zwiewają więc na razie uważam że można hodować :D
Tak patrzę i się zastawiam czemu ty tam nie wpuścisz sakur albo chociaż RC będą się mnożyć jak te a są troszkę ładniejsze. (żeby nie zepsuć lini trzeba by było się pozbyć tych )
kramerio
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2011, 10:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Niedźwiada
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: kramerio »

wiesz prawdopodobnie te pójdą na OLX a jak juz wszystkich się pozbędę to kupię jakieś Yelowki albo RC :) a w międzyczasie planuję kupić właśnie raczki w proporcji 1+2 :) tylko u mnie w sklepie sa po 18zł i muszę dobrze obczaić sklepy w okolicy :D
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

kramerio, ze sprzedażą tych krewetek może być problem chyba że nie ma w twojej okolicy w ogóle.
Jeśli chodzi o zakup Sakur itp to czemu nie szukasz na jakimś forum np podforak itp itd (nie żebym reklamował ale zawsze to taniej bo RC chodzą po 1 zł a Sakury od 3 pln w górę)?
kramerio
Posty: 42
Rejestracja: 26 sty 2011, 10:54
Imię: Paweł
Lokalizacja: Niedźwiada
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: kramerio »

wiesz myślę że uda się sprzedać bo znam kilka osób które chciałby by mieć po prostu "krewetki" nieważne jakie odmiany, kolory byle tylko żyły :)
Akurat wtedy były w sklepie Blueski w dobrej cenie i bardzo ładnie wybarwione i tylko dlatego je kupiłem :) ale teraz będę szukał tylko na naszym forum :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”