Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak wyłowić krewetki?

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 32
Kontakt:

Jak wyłowić krewetki?

Post autor: Cichy »

Czeka mnie przeprowadzka akwarium. Wszystko mam zaplanowane, nie wiem jednak jak wyłowić krewetki. Siateczka odpada, także pomysł z pułapką z butelki. Są dość nieśmiałe i tego typu wynalazki omijają z daleka. Nie skusi ich nawet największy przysmak w środku.

Przed transportem opróżnię całą zawartość baniaka. Wyciągnę także podłoże, ponieważ muszę zmniejszyć jego ilość. Pierwotnie miałem zamiar przenieść cały zbiornik wraz z aranżacją, ale plany lekko się zmieniły.

Teraz zmagam się z dylematem, jak wyłowić krewetki?
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

ja wyciągałem wszystko, potem wode wylałem zostawiłem 7cm i wtedy łowiłem, dziesiątki były na szybach, jak wszystkie wyłowiłem to za 10 minut znowu były na szybach, udało się wyławiać nawet takie 1mm.
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Dokładnie jak pisze bartoss - nie ma metody na wyłapanie wszystkich krewetek w prosty sposób. Jedynie, jak napisał bartosss, zostaje Ci cierpliwość i powoli wyłapywanie siatką krewetek lub jakimś kubeczkiem jak boisz się uszkodzić krewetkę siatką.
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

napewno nie uszkodzi spokojnie można je siatką potraktować. Ja łowiłem tak jak opisałem to łatwiej mi było niż rybki łowić :P machnąłem i już 5-10 sztuk.
KacpeR96
Posty: 194
Rejestracja: 06 kwie 2010, 18:53
Imię: Kacper
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: KacpeR96 »

najlepszy sposób i najmniej zachodu z siatką tak jak pisze kol. Bartosss,
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

Ja znam taka metode: podwiesza sie kawalek banana na sznurku na srodku akwarium i podstawia siatke. Po odlowie wystarczy usunac banana i wyciagnac siatke z wody, w miare usuwania banana z wody krewetki same wpadna do siatki.

:lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

nie wszystkie przepadają za bananem (moje nie lubią :P)
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Ja wyławiałam metodą na siatkę i rurke :D
Na początku, tak jak Bartosss, wyjełam wszystkie dekoracje, i w miare możliwości rośliny (oczywiście wtedy kiedy restartujemy akwarium). Te duże krewetki łapałam siatką, a te najmniejsze wysysałam wężykiem. W 1 - 1,5h wyjełam z akwarium całość, tzn 30 dorosłych i średnich, i 60 małych. Żadna krewetka nie ucierpiała :)
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

Aliace, musisz nabrac wprawy bo coś długo wyławiasz:P Duże to 50sztuk w 10 minut minimum a małe to kwestia wprawy i wcale nie trzeba szybko machać siatką.
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Bartosss, wszystkie duże z małymi łowiłam godzine. Trzeba dodać że razem z malutkimi krewetkami wysysanymi wężykiem uciekała woda, więc po pewnym czasie trzeba było ją dolać :D A skubane mocno trzymały się podłoża :D
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Ja również potwierdzam metodę bartossa, jest najlepsza wśród wszystkich. Nie wyobrażam sobie łapania ich na banana ;) 24h w plecy lekko
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
k0k0z
Mecenas
Posty: 1007
Rejestracja: 18 lut 2010, 5:19
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 100l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: k0k0z »

justfilied233 pisze:Ja również potwierdzam metodę bartossa, jest najlepsza wśród wszystkich. Nie wyobrażam sobie łapania ich na banana ;) 24h w plecy lekko
Glodzimy przez 2-3 dni i gotowe :D
Obrazek
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

k0k0z pisze:Glodzimy przez 2-3 dni i gotowe
uwież mi że dla krewetek to jest nic ;) nie wiem ile by trzeba czasu żeby one wyzzbierały wszystko jadalne co po kątach leży.

W praktyce nieliczne krewetki do banan się schodzą, wiem jak u mnie było.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
kfjat26
Posty: 580
Rejestracja: 11 cze 2010, 10:24
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Humniska
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: kfjat26 »

Witam

Z tego co zauważyłem u siebie to tak jak inni opisują każda krewetka woli co innego. Jedna przyjdzie do banana druga go oleje natomiast w trybie natychmiastowym zjawi się przy papryce czy też kawałku gotowanego brokułu, marchewki,kalafiora, pokrzywy bądź kukurydzy z puszki lub plasterku ogórka albo dyni. Co ciekawsza sprawa a zarazem pocieszna są tacy delikwenci co z uporem maniaka opitalają patyki do szaszłyków mając w głębokim poważaniu wyżej wymienione przysmaki. Reasumując chcąc zwiększyć skuteczność polowania siatkowo - pułapkowo - rurkowego wystarczy zrobić potrawę wieloskładnikową co skutecznie zwabi całe to wybredne towarzystwo. Dodatkowo pułapki i siatki do wyłapywania rozstawiać po kątach, zakamarkach gdyż tam się prędzej przyczłapią drobniejsze i bardziej nieśmiałe sztuki.

Pozdrawiam
Kiedy jestem w parku i widzę imiona kochanków wyryte na drzewach wcale nie uważam tego za romantyczne... Po prostu dziwi mnie jak wiele osób przychodzi na romantyczne spotkania z nożem.
Obrazek
dawid
Posty: 6
Rejestracja: 09 paź 2010, 15:19
Imię: dawid
Lokalizacja: Jarosław
Akwarium: słodkowodne
Płeć:
Wiek: 25

Post autor: dawid »

możesz położyć na przykład wieczko od słoika na dnie a na nim jakiś przysmak i jak przyjdą jakieś to je wyłowisz
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”