Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Małża w akwarium

Nasze doświadczenie i obserwacje z różnymi zwierzakami.

Moderator: Administracja

Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

zulix pisze:Jedynie dopuszczalne w akwarium nieogrzewanym są racicznice Dreissena polymorpha. Ich larwy nie pasożytują na rybach, wolno pływając dają początek nowym koloniom.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Racicznica_zmienna
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Zaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Nie mogę sobie przypomnieć tych 4 gatunków które miałem na sklepie ale jak sobie przypomnę a raczej poszukam to napiszę - te na 100% się nadawały... Dość dużo ludzi je kupiło i bardzo sobie chwalili (mimo przekopywania dna) - potwierdzali "oczyszczające" właściwości tych stworzonek...
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
varik
Posty: 133
Rejestracja: 18 sty 2010, 13:01
Imię: Bartek
Lokalizacja: Krosno,Miejsce Piastowe
Akwarium: 50l,20l
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: varik »

Ale są to małże typowo akwariowe (ozdobne i ciepłolubne). Mają żółtą muszlę gościu z Krosna to sprzedawał. Mam do niego nr tela mogę podać na pw jak by ktoś chciał dopytać
VARIK
marcin5
Posty: 88
Rejestracja: 23 kwie 2011, 14:03
Imię: marcin
Lokalizacja: Rzeszów/Dębica
Akwarium: 250L
Płeć:

Post autor: marcin5 »

Takie małże akwariowe tropikalne rozmnażają się w warunkach akwariowych? Wie ktoś coś o tym?
Piszę, bo po przeczytaniu wątku zaciekawiło mnie i już gdzieś chyba w dębicy widziałem małże żółte malutkie i mi się spodobały
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

odświeżam temat :) ma ktoś może jakieś małże w akwa? te małe żółte tropikalne :) chciałem co nieco urozmaicić na dnie :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Skorupiaki, mięczaki i inne zwierzaki”