Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czemu padjaja rybki w akwarium

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Mój brat też kupił kosiarki w RCMB i było git. Żyją do dziś :D
Na to nie ma normy. Najlepiej obserwować rybki, które chcemy kupić w sklepie przez np. tydzień czy dwa. Nie musi być to codziennie (nie ma co popadać w paranoję), ale co dwa trzy dni można zaglądać do sklepu i obserwować ten gatunek który chcemy nabyć. Można też zapytać kiedy była dostawa. Jak była miesiąc temu, i rybki żyją to wiadomo, że rybki są mocne i nie powinny paść u nas. Ale najlepiej poobserwować.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Marcelina pisze:A czy to pyatć trzeba? :kwasny: RCMB
Ja jeszcze nie miałem kłopotów z RCMB. Przestałem natomiast całkowicie kupować na Rejtana (wcześniej Europa). Ryby padały i w domu i w sklepie (tam regularnie pływały trupki). A propos, najlepsze ceny na kosiarki mieli jakiś kwartał temu w Res-Galu. Kupiłem wtedy kilka :) .
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Moim zdaniem nie ma reguły co do sklepu lub dostawy. Padały mi już ryby z różnych sklepów. Własnie w taki sposób, że jedna na 4 albo więcej. Niestety nie mam czasu latać do sklepu, nawet co 3 dni i patrzec co żyje i ile trupów pływa.... Wszędzie widziałam, bo tam też ryby padają i niekoniecznie jest to jakaś plaga morowa. Zawsze się może zestresowana trafić. W najlepszej kondyncji mam jednak te, które sie u mnie urodziły. I to też daje do myślenia.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Nie da się ukryć, że hurtownicy i importerzy szpikują ryby całym garniturem lekarstw, aby przeżyły stresujące transporty i złe warunki. Dlatego ryby padają też od bardzo dobrych sprzedawców. Po prostu nikt nie ma możliwości robić kwarantanny w sklepie dla całego zakupionego towaru. Są jednak sklepy, gdzie zła forma rybek wynika z zaniedbań sprzedawców. Nie będę robił tu antyreklamy, ale do kilku sklepów w Rzeszowie zaglądam raz na rok i jak dotąd niewiele się zmieniło ;(
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Np taka dziupla na Placu Wolności, w bramie, obok są sklepiki z rzeczami dla dzieci....
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

nie wiem czy ktoś kojarzy ale jest sklep w Ropczycach to jest w nim 5 akwariów 2 puste w jednym jest zupa rybna jedna na drugiej pływa w innym sa welonki i do teog wszystkieg pozdychane w tych akwariach to jest sklep 1001 rzweczy więc nie dziwota zuliź trzeba takim robić antyreklamę żeby takie sklepy upadły
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

He he też o tym sklepie chciałem napisać :( to ta babka " wcisnęła " mi skrzydłokwiat :)
Kiedyś tam byłem , miała jakieś roślinki w misce ( z przycinki ) i tutaj dialog:

Ja -Przepraszam co to za roślinki ?
ona- A to takie
ja - no tak ale jak ona się nazywa ?
ona - zapomniałam , ale ładnie się przyjmuje
ja - a z której hurtowni Pani to ma ?
ona - A ... to tak.... z ...akwarium
Ja - no to jak ona się nazywa ?
ona - mówia na nią kapusta
ja - a ile ta kapusta kosztuje ?
ona - No różnie , kupują po 3 zł
ja - za sztukę !!
ona - no nie kilka tak "O" tyle ( pokazała chyba z 5 szt.)
ja - a to jest roślinka na pierwszy plan , czy raczej drugi ?
ona - tak jak mówiłam ona się ładnie przyjmuje.

Nie wytrzymałem i wyszedłem :rotfl: :rotfl:

Jak będziesz tam kiedyś , to spytaj o krewetki :rotfl: :rotfl: :rotfl:

spytałem , czy ma może krewetki a ona takie oczy zrobiła i powiedziała , ze cyt " to przecież sprzedaż krewetek jest chyba zabroniona , no chyba , ze sprzedają tak z pod lady "

Faktycznie sklep do bani , trupki w akwa .Trzy razy tam byłem , tak z ciekawości i zawsze jakieś trupki widziałem .
Szkoda , ze takie sklepy funkcjonują
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

jest prze artystka ja byłem raz i raczej nie chce tam wracać może z ciekawości. Mój tata kupił tam roslinke nie wiem jaka nazwa miała taki biały kwiat pod wodą kwiat się rozwinął pusciła 2 listki i koniec miesiąc i nic wywaliłem i posadziłem inną. pożałowana była :P .
jak tam byłe ostatnio to było coś takiego

j-ja
o-ona

j-dzień dobry
o-dzień dobry
po 1min milczenia o-podać coś
j- nie dziękuję rozglądam się
po 10 sek
j-do widzenia
o-(cisza)


o to cały mój dialog z nią byłem pierwszy raz to musiałem sie rozeznać teraz jak pojadę to spróbuje ciekawe rzeczy wyciągnąc czego te rybki pływają do góry brzuchem itp. itd. bede głupka zgrywał :D

ale trzeba pochwalić jedną rzecz szyld zoologiczno-wędkarski wchodzisz a tam wiklinowe koszyki hehe :)

przeciwieństwe tego sklepu jest ten pod słoneczkiem ogromny wybór ryb ptaszków i innych zwierzatek (2 welonki 3 cm w akwa 120l hehe prawie ich znależć tam nie mogłem a roslinek nie było )i roślinek duzy plus tylko jedną zdechniętą zobaczyłem.
Ostatnio zmieniony 02 maja 2009, 21:12 przez justfilied233, łącznie zmieniany 1 raz.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

mówię ci spytaj o krewetki :)
wojtas0606
Posty: 48
Rejestracja: 09 lis 2009, 18:04
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Czarna
Płeć:

Post autor: wojtas0606 »

Hehhe Dobre :szok: :super: :super: a sie usmialem;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

A mogło być w dziale "humor ze sklepów".
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

to sie tak w temat wplotło przy okazji hehe
Tylko żywe zioło :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”