Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

biały nalot czy ubytki śluzówki na brzankach?

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

biały nalot czy ubytki śluzówki na brzankach?

Post autor: msdriver »

Czołem!
ostatnio zacząłem kurację AT Planarien Frei na ślimaki i faktycznie, robi robotę ale...

Obrazek

sory za jakość ale nie chce mi się bawić lustrzanką :P

dzisiaj, po 4 dniach od podania trzeciej dawki pojawiło się takie coś na brzankach :/ i na rekinich i na denisonach z tym że na tych drugich mniej.
na bocjach, trzciniakach, ostronosie, skalarach, barwniakach nic - tylko brzanki.

Ciężko mi określić czy to jest nalot z tego proszku, czy to jednak coś jak "złuszczanie się" śluzu z ryby :/ nie wiem co tu robić bo jutro pewnie jutro wodę podmienię.
jeszcze może coś ma do tego to, że ostatnio rozgrzebałem sporo podłoża w akwa (pod bazaltem ziemia ogrodowa) i nie wiem czy się jakiś grzyb nie pojawił :/

powiedzcie co o tym sądzicie
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

dzisiaj rano nastąpił zgon owej brzanki i niestety wygląda to tak jakby straciła łuski :/

Obrazek
Obrazek

reszta brzanek bardzo apatyczna i pływają łepkiem lekko w dół :/ podmieniłem jakieś 50l wody bo tyle miałem odstanej i wieczorem albo rano podmienię jeszcze raz tyle.

ktoś miał z takim czymś do czynienia? podpowiedzcie co robić?
Awatar użytkownika
Fatty
Posty: 825
Rejestracja: 08 sty 2012, 14:07
Imię: Lidiu
Lokalizacja: Kolbusia
Akwarium: cztyrdziści pinć!
Płeć:

Post autor: Fatty »

Przykro mi z powodu ryby, wertowałam troche aby przypasować objawy - flexibakterioza?

http://www.domowe-akwarium.pl/flexibakterioza.php#opis
Łączę w sobie 2 najlepsze cechy.
Gust nastolatki i budżet osoby dorosłej.
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

padła druga:/ teraz pojawił się taki nalot na oczach jakby były za mgłą i płetwy się strzępią (u rekinich) a denisony mają białe końcówki płetw. podmieniłem właśnie 50% wody i zobaczymy co będzie do rana :/

po części by się zgadzało bo jak dzisiaj zobaczyłem ile mam martwych ślimaków na dnie to po prostu masakra...
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

padła kolejna brzanka rekinia :/ kosiarka się o wszystko ociera (chwilami wręcz panicznie) :/ wlałem do wody healthosan i boję się czy to wystarczy :/ macie jakiś pomysł? boje się żeby mi wszystkie brzanki nie padły :/
Awatar użytkownika
msdriver
Posty: 49
Rejestracja: 24 mar 2012, 18:27
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 450L
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: msdriver »

7 dni w healthosanie w osobnym zbiorniku pomogły. Pierwszego dnia padło 3 denisony w jednym czasie, reszta przeżyła. Dawka i podmiany wody według zaleceń na opakowaniu.

Ewidentnie spowodowane to było padniętymi ślimakami świderkami, tak więc jeżeli jest duża ilość ślimaków nawet w podłożu, stanowczo odradzam kurację AT Planarien Frei na ślimaki przy pełnej obsadzie.
Sam środek jak najbardziej skuteczny i dał rade, ale moim zdaniem potrzebne są częstsze podmiany wody niż zalecają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”