Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Padajace rybki

Padajace rybki

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
tomdro
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2014, 16:34
Imię: Tomasz
Lokalizacja: BIeszczady
Płeć:

Padajace rybki

Post autor: tomdro »

Witam od dłuższego czasu mam problem w akwarium padaja mi rybki a zaczyna sie od tego ze chudna zaczynaja sie tak jakby garbic i wiekszasc czasu spedzaja slaniajac sie po dnie co moze byc przyczyna padaja mi glupiki neonki dzis wyloilem platke i otoska
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Musisz podac warunki panujace w akwarium, litraz , podłoze jakie ozdoby, obsada ilośc i jakie gatunki, parametry wody temp, ph,gh,kh,no2,no3 im wiecej tym lepiej, filtracja rodzaj, fotki baniaka całość oraz chorych rybek, czym i jak czesto karmisz i jakie pokarmy podajesz, czy stosujesz nawozenie jak czesto i ile czego lejesz. wiecej pytań nie pamietam ale pewnie wyjda w praniu ;)
tomdro
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2014, 16:34
Imię: Tomasz
Lokalizacja: BIeszczady
Płeć:

Post autor: tomdro »

tak wiec baniak 70 l filtr fan 2 plus tem od 24 do 26 w co do podloza to ziemia przysypana bazaltem z ozdob to korzen porosniety mchem ponadto kryptokoryna a obsada to zostalo 2 samiczki gupika z tego co widze jedna juz chuda 4 neonki jeden tez juz sie odznaczza tak jaby skrzela byly wiekrze od reszty korpusu 3 zalobniczki ktorych nic nie bierze zadych oznak choroby zbrojnik i otosek nie jest nawozone woda wymieniana co tydzie 10 l
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Wciąż brak fotek i dokladnego opisu rybek i ich zachowania ale typuje na podstawie tych informacji jakie podałeś to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Mykobakterioza_ryb
lub : http://pl.wikipedia.org/wiki/Posocznica_u_ryb
ofc moge sie mylic bo nie jestem alfa i omega a nie widziałem nawet fotki chorej rybki oparłem sie na twoim opisie.
tomdro
Posty: 5
Rejestracja: 07 lut 2014, 16:34
Imię: Tomasz
Lokalizacja: BIeszczady
Płeć:

Post autor: tomdro »

niestety nie mam na obecna chwile jak zrobic i dodac fotki a co do dokladnego opisu to postaram opisac sie na gupiku zaczyna sie ze traci na masie staje sie chuda nastepnie zaraz za skrzelami brzuch zaczyna byc recz wklesly przy okazji rybka zaczyna sie tak jakby garbic i mozna dostrzec niektore luski odstajace i koncoym stadium jest ze rybka traci rownowage slania sie po dnie przewracajac na boki tak ze z tech linko co podeslaales podejrzewam ze jest to mykobakterioza
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”