Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kardynałki chińskie- złote, co to za choroba ???

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
OTTO
Posty: 283
Rejestracja: 11 paź 2013, 17:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 240l- roślinniak
Płeć:

Kardynałki chińskie- złote, co to za choroba ???

Post autor: OTTO »

Od jakiegoś czasu- kilka tygodni moje Kardynałki dziwnie się zachowują.
Pierwsze co rzuca się w oczy to chudną, bledną i wykrzywia je, niektóre osobniki nie mają oka, a nie ma innych ryb.
Rybki mam gdzieś pół roku i kupione były w hurtowni zoologicznej, poprzednio kupiłem tam na próbę 4 szt i 4 przeżyły i dorosły- pięknie się też wybarwiły, teraz mam 40 szt i padają po 1-2 szt co jakiś czas.
Parametry w normie:
NO3 - 10 ppm
PO4 - 1 ppm
Fe -0,05
Ph - 6,5
KH - 6 d
temp. poniżej 25 s
Nawożę solami i CO2

Karmię tylko jednym suchym pokarmem, taki wymieszane płatki z odrobiną suchej ochotki.

Czyżby pokarm im ten szkodził ? A może CO2 bo w małym baniaczku gdzie dorastały te pierwsze szt. nie było CO2, ale też nawoziłem solami.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Prosisz o pomoc a najwazniejszej rzeczy nie udostepniłes..foto, ale na slepaka strzele że to nie pokarm jest problemem tylko jakies powazne paskudztwo ci wybija obsade
Awatar użytkownika
OTTO
Posty: 283
Rejestracja: 11 paź 2013, 17:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 240l- roślinniak
Płeć:

Post autor: OTTO »

A co po rozmazanych fotkach?
Dziś zauważyłem że otosek ma rozdęty brzuch, npmalnie jakbu miał ziarenko grochu w brzuchu
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Jak nie ma foty to ci nie pomoge za wiele wiec poszukaj u wujka google choroby ryb akwariowych i dopasuj objawy do opisu.gl
Awatar użytkownika
OTTO
Posty: 283
Rejestracja: 11 paź 2013, 17:03
Imię: Tomek
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: 240l- roślinniak
Płeć:

Post autor: OTTO »

Szukałem zanim tu napisałem o większość chorób spowodowana była złym karmieniem i obtłuszczeniem wątroby. Kolega też ma te ryby i też dziwolągi z nich wychodzą, podobnie działo mu się z Razborami Galaxy a u mnie niektóre Razbory Hengela i Espei też tak miały - wykrzywiało je garbate się robiły.
Spróbuję zrobić zdjęcie......

No i mam jakieś tam zdjęcie, choć robienie zdjęć rybą w ruchu bez porządnego aparatu więcie jak wychodzi ;)
Tu widać na środku dwie wychudzone rybki- wręcz nie mają brzycha, a z lewj jest normalna zdrowa rybka:
Obrazek

A tu smutna rybka z obwisłym obonem, która najchętniej pływa przy tafli wody:
Obrazek

A tu widać taką pokręconą-wykrzywioną rybkę, brzuch podciągnęło jej do góry i przez to wywaliło jej garba- chyba ?
Obrazek

Tu znów tak wychudzona ryba, która je ale wygląda jak wygląda, niektóre ryby po prostu nie mają brzucha, co to może być za przypadłość i czy może być zaraźliwe ???
Obrazek

Tu udało mi się jeszcze zrobić taką powyginaną-zmutowaną:
Obrazek

Chyba znalazłem odpowiedź, zwłaszcza przekonuje mnie to że ryby chudną i wypadają im oczy,co ma miejsce u moich.
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>

Zarchiwizowano zdjęcie/a na serwerze forum - zulix
Ostatnio zmieniony 23 paź 2015, 15:24 przez OTTO, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”