Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

a może pierwotniaki :?? zmętnienie wody

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
adasko1248
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2015, 21:35
Imię: Adam
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 36

a może pierwotniaki :?? zmętnienie wody

Post autor: adasko1248 »

witam was !
mam pytanko zmętniała woda mi troszku
wyglada ze to pierwotniak:??
po podmianie mi sie taka zrobiła ;/
jakie znacie skuteczne sposoby:??
podmieniłem wode , wczesniej dałem nadmanganian potasu na 2 dni zero swiatła i srednio pomogło .
jutro robie kolejna podmiane . pływa jakies coś małego białe drobinki
:|
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3448
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: K2 »

Nie lej żadnej chemii. Napowietrzaj wodę. Z podmianą bym się jeszcze wstrzymał.
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Włóż do filtra watę/włókninę filtracyjną może. Może wzruszyłeś podłoże?
adasko1248
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2015, 21:35
Imię: Adam
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: adasko1248 »

ok juz nie bede lał żadnej chemii a co samo powinno przejsc;??:P
mam w jednym koszyczku waty poł i w 2 koszyczku poł waty i pół gąbki ;p
ale narazie nic . chyba wogole nowa dam .
dzis mam mi przyjsc kubełek aqua 1500 wiec moze to mi pomoze .
aktualnie miam kaskade z filtracja 3stopniową .
a ta potasem to chyba zabija bakterie pozytecznie tak:??
zrobiłem tam bo mnie w sklepie zoologicznym nagadali ze pomaga i ze sami tak robia ;o
a moze przez to ze wyczyscilem tło z glonów moglo sie po tym zrobic ??miałem zarośniete brazowym glonem jakims i chcialem to usunac . i tak tylko z pół usunałem .cięzko schodzi to kurde

[ Dodano: 2016-01-29, 12:17 ]
ale to jest wina pierwotniaków :??
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

adasko1248, zrozum w końcu, że pierwotniaki nie są niczym złym, nie stanowią żadnego problemu i nie można w żadnym wypadku pisać, że są czemuś winne. Masz przerybiony, zdestabilizowany zbiornik i to jest problem. I tym się zajmij. Przede wszystkim do nowego filtra włóż dojrzałe złoże z obecnego filtra (o ile ono jest dojrzałe).
Zapomnij o nadmanganianie, tak samo jak się nie sypie do akwarium NaCl, tak i to należy sobie odpuścić. Przydaje się do odkażania.

Nie rozumiem dlaczego Ty cały czas szukasz przyczyny w skutkach 8-)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
adasko1248
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2015, 21:35
Imię: Adam
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: adasko1248 »

hejka Greek:) wiem wiem nie leje chemii zadnej juz ;p ale denerwuja mnie one bo nie mam kryształ wody ;/
z rybkami robie porzadek ale powiedz mi to dlaczego nie moge uzyskac krystalicznej wody :?? tak wlasnie zrobiłem porcelane mam ciemno brazowa;, ale kurde chyba bede musial po ndz wylaczyc kubelek bo mi sie w jednym koszyczku trafil krzywy komin i nie mozna spasowac idealnie koszyka do koszyka ;/ w pon mi wysla nowy i ten ma wziasc kurier , narazie na próbe włozylem i super cicho chodzi . a co lepiej dac ten okragly dyfuzor:? czy deszczownice;?ona lepiej natlenia :?? wydaje mi sie ze deszczownica bedzie dawala wiekszy przeplyw wody :?? ale moge minimialnie przykrecic :P nie testowalem jeszcze jej :P chodzi mi na dyfuzorze i jest wporzadku :) pod powierzchnia wody to troche kreci a ja mam dyfuzor w połowie wysokosci :P moze byc tak :? podaj dobre rozwiazanie:)a TY nie masz problemow z zalewaniem :? bo ja troche musialem sie nameczyc duzo razy wcisnac musialem kurde ta pompke ;o a niby na YT gosc mówi ze 1lub 2 razy i leci pokazywal ;p to nie sprawny sprzet mam:??
a co NaCl odkażać:)?? do czego sie stosuje:P??
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

adasko1248 pisze:z rybkami robie porzadek ale powiedz mi to dlaczego nie moge uzyskac krystalicznej wody :? ?
adasko1248, ja nie wiem ile razy mam jeszcze napisać to samo: niestabilny zbiornik jest trudny do kontrolowania, różne rzeczy mogą się dziać i nie wiemy dlaczego, nie wiemy jak im zaradzić. Uniwersalnych rad nie ma, zwłaszcza na takie pokręcone sytuacje.
adasko1248 pisze:ale kurde chyba bede musial po ndz wylaczyc kubelek bo mi sie w jednym koszyczku trafil krzywy komin i nie mozna spasowac idealnie koszyka do koszyka ;/
Baaardzo prawdopodobne, że źle złożyłeś. Minimalna krzywizna powoduje, że nie da rady trafić (BTW, masz założone te gumki na fragmenty komina w koszykach?). Równie dobrze mogłeś zbyt obficie wysypać koszyk i nie chce spasować.
adasko1248 pisze:a co lepiej dac ten okragly dyfuzor:? czy deszczownice;?ona lepiej natlenia :? ?
Co chcesz - natlenia nie tylko sam ruch tafli, ale w chyba nawet większej mierze obfity ruch (zwłaszcza pionowy) mas wody w całym akwarium. W każdym razie każde z tych rozwiązań przy nie-zapchanym filtrze powinno zapewnić maksymalną możliwą wymianę gazową atmosfera-hydrosfera.
adasko1248 pisze:a TY nie masz problemow z zalewaniem :? bo ja troche musialem sie nameczyc duzo razy wcisnac musialem kurde ta pompke ;o
Jak miałeś całkiem suchy filtr to trudno, żeby 2 razy machnąć i już. Trzeba zalać najpierw wodą, wtedy pozostaje w zasadzie tylko odpowietrzenie.
adasko1248 pisze:a co NaCl odkażać:)?? do czego sie stosuje:P??
A drewno to w czym gotujemy? ;)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
adasko1248
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2015, 21:35
Imię: Adam
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: adasko1248 »

hejka Greek :D ten koszyk mi sie trafił wadliwy bo KOMIN jest skrzywiony i przez to sie nie da idealnie spasować :) uszczelki sa itp , dzwoniłem wczoraj i mi Pani powiedziala zebym @ z fotka wyslal w pon i mi wysla nowy koszyk :P
tak tak korzenie gotuje w soli to fakt :) a czesto TY gotujesz korzenie z akwarium :)?? czy sie tylko jednorazowo gotuje :?
a co to BTW:? :) koszyki mam umiarkowanie wypelnione ;P
to jak sie odpowietrza :)?? otwarty kubełek zalać woda tak :)?? na przyszlosc bede wiedział ;p
TY a mam narazie dyfuzor w środku toni i jest ruch wody na powierzchni i na dnie ;p bo nie zdażyłem założyc deszczownicy bo do pracy jechałem . coś te rybki mi szybciej oddychaja :O przez to :? czy za duzo CO2:?:)
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

adasko1248 pisze:a czesto TY gotujesz korzenie z akwarium :) ?? czy sie tylko jednorazowo gotuje :?
Oczywiście jednorazowo, preparując je.
adasko1248 pisze:a co to BTW:? :)
http://sjp.pl/BTW Można by napisać po polsku "PO", ale to raczej budzi złe skojarzenie xd
adasko1248 pisze:to jak sie odpowietrza :) ?? otwarty kubełek zalać woda tak :) ?? na przyszlosc bede wiedział ;p
Jak już działa to nic nie rób :D Możesz nacisnąć pompę, jeżeli wypluje jakieś bąbelki to oznacza, że nie jest odpowietrzony.
adasko1248 pisze: coś te rybki mi szybciej oddychaja :O przez to :? czy za duzo CO2:?:)
Nie sądzę. Problemy Twoich ryb raczej wynikają z... już o tym pisałem kilka razy ;) Byś zmierzył podstawowe parametry to można by coś sensownego powiedzieć. Chociażby stałe pH rano/wieczór świadczy o tym że cyrkulacja jest dobra.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
adasko1248
Posty: 28
Rejestracja: 01 sty 2015, 21:35
Imię: Adam
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: adasko1248 »

dzieki Greek za podpowiedzi :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”