Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Welon POMOCY!!

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
bols88
Posty: 270
Rejestracja: 14 lis 2009, 14:13
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gniewczyna
Akwarium: 240
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: bols88 »

MirosławB pisze:munio1122,
Robisz to w ten sposób, że wrzucasz woreczek do akwarium na powiedzmy godzinę, aby wyrównały się temp. Następnie otwierasz woreczek i kubeczkiem wylewasz z worka połowę wody. Robisz tak ze cztery razy z odstępami ok. 20 min.

P.S. Welony w 60 litrach to poroniony pomysł :(
A po jakiego wylewasz wodę z woreczka, chyba po to żeby dolać wody z akwarium, żeby rybka a przywykła do nowej wody. Robisz to z 2 razy, później rybkę wyławiasz, nie siatką tylko ręką ( wtedy nie zrobisz jej krzywdy, bo woreczek jest nieporęczny, a siatką możesz krzywdę zrobić rybci ) i pod żadnym pozorem nie wlewasz wody z woreczka do akwarium, żeby nie przenieść chorób z zoologika.
munio1122

Post autor: munio1122 »

niestety zdechła
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

człowiek się uczy na błędach. ciekawy tylko jestem kiedy się nauczysz że 5 welonek to w 60l o wiele wiele za dużo, bo chyba ta zdechnięta welonka to był 5 w twoim akwa.

Ja aklimatyzuje średnio 15-20 min wszystko ryby krewetki żaby itp. itd. i już się tego trochę przewaliło przez moje ręce i wszystko żyło :)
Tylko żywe zioło :D
munio1122

Post autor: munio1122 »

aktualnie ma 2 welonki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”