Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jak odrobaczyc ryby do paletek

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Jak odrobaczyc ryby do paletek

Post autor: pawmoss »

Nigdzie nie mogę tego znaleźć więc pytam tutaj, jak mam odrobaczyc np bocje aby je wpuścić do paletek ? Jak mam je zabezpieczyć ?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Co to znaczy odrobaczyć? Są przecież różne pasożyty i różne specyfiki na nie :) Moim zdaniem cudów się nie zrobi, musiałbyś przemielić przez ryby masę chemii. Gra niewarta świeczki i stresu zwierząt. Ja bym po prostu szukał ryb z pewnych źródeł.
Bocji nie ma co wpuszczać do paletek właśnie ze względu na robaki, które bocje często mają i ich żywotność.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pawmoss
Posty: 64
Rejestracja: 03 mar 2015, 15:53
Imię: Paweł
Lokalizacja: Rzeszów :)
Akwarium: 240l
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pawmoss »

To nie ma szans na kupno ryby np z Majstra?
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

W takich sklepach to nie warto czegokolwiek kupować :|
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: ToryBcia »

Jeszcze nie słyszałem by toś sprzedawał pewne bocje, neony czy inne ryby dla paletek odrobaczone hehe :D

Odrobaczyć tak jak paletki i tymi samymi lekarstwami. Czasochłonne ale wyjścia nie masz, albo na ryzyko albo lecisz z lekarstwami każdą rybę jaką chcesz wpuścić do paletek by problemy ograniczyć.
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Odrobacza się jak się wie co odrobaczyć, zbadać odchody nowych ryb, ewentualnie krótki filmik z mikroskopu wrzucasz na forum i ktoś ci pomoże określić co tam jest. Mikroskop przy paletkach to podstawa jeżeli to mają być dekoracyjne ryby a nie kaszaloty.
Pozdrawiam
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Bezpieczne leki to Capisol zooleka można stosować w ogólnym jak i w sterylnym dawka tak jak podaje producent ,,nie zdychają zbrojniki potem Capiforte , ale z tym to ostrożniej lepiej w sterylnym...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”