Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Brzanka denisona- albinos, straciła kolor

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
bart23
Posty: 1
Rejestracja: 16 lip 2014, 20:36
Imię: Bartek
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Płeć:

Brzanka denisona- albinos, straciła kolor

Post autor: bart23 »

Witam wszystkich serdecznie.
Od jakichś 2 miesięcy mam zagwostkę z jedną z brzanki denisona.
Mianowicie. Nabyłem 5 sztuk dość młodych ryb. Jedna od razu wzbudziła u mnie podejrzenia, bo czerwony kolor ciągnący się od "nosa" był bardziej jaskrawy niż u pozostałych. Zbagatelizowałem, bo zachowywała się normalnie. Aktywna, pobierała pokarm, latała po całym Akwa. Po kilku dniach zaczęła tracić barwy od pyska, wzdłuż ciała. Efekt jest taki, ze straciła cały kolor, prócz czerwonego ubarwienia. Wyglada jak albinos. Przez ten cały czas normalnie pływa, aż nadto aktywna, je najwiecej ze wszystkich. Obawy wzbudzają jasne plamki w okolicy tylnej płetwy oraz podobne gdzieś nad odbytem.
Jak myślicie? Pasożyt? Dodam, ze reszta obsady zdrowa, bez oznak.
Akwa 200l, woda kranowa, temp. 23-25st. Filtr zewnętrzny, z napowietrzaniem.
Obsada:
-5 brzanek denisona
-2 brzanki rekinie
-2 brzanki czerwone
-10 neonek
-zbrojnik
-rak cpo

Foto http://imgur.com/UUpPqIY
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Jaki pasożyt :P Ryba zdrowa, aktywna, więc nie ma się czym przejmować, zwykły albinos.
Problem jest natomiast innej natury - akwarium masz za małe zarówno dla brzanek denisona jak i rekinich. Powinieneś poszukać im większego lokum.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”