Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

chory otos

chory otos

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
boras
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2017, 20:14
Imię: tomek
Lokalizacja: dwr
Płeć:

chory otos

Post autor: boras »

witam. Jeden z moich otosów ma dziwną gulkę w okolicach pyska po lewej stronie . Prócz tego nie wykazuje żadnych innych objawów. Czy wie ktoś co to może być i czy to jest groźne dla rybki?? Z góry dziękuję
Obrazek
Obrazek

Akwarium:
112l , ryby: otosy 4x, neonki 6x, p.ramireza 5x, babka złota 7x , danio 5x gupiki 4x , 2 krewetki filtrujące ,pare amano.
pokarm to mrożony i pokarm suchy z Tropical. podmiana wody co tydzień 30%. filtr kaskada , temp 26.
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 22:11 przez boras, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ciężko powiedzieć co to, inne ryby zdrowe??
boras
Posty: 4
Rejestracja: 28 sty 2017, 20:14
Imię: tomek
Lokalizacja: dwr
Płeć:

Post autor: boras »

U innych ryb nie zauważyłem żadnych niepokojących zmian. Otos prócz tego narośla nie ma innych objawów
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

To narazie zostawiłbym i obserwował inne ryby. Może ktoś inny jeszcze się wypowie, kto miał taki przypadek.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Otosków miałam trochę i bardzo duża ich część chorowała na różne zakażenia, zmiany na skórach, guzy. Nie wiem czy taki ich urok, ale w moim przypadku leczenie nic nie dawało i po paru dniach padały. Większość tych w sklepach jest z odłowów bo ciężko coś rozmnożyć po akwariach i efektem dobijającym jest na pewno zmiana parametrów, bo w zoologu nikt nie będzie się fatygował żeby Otoskom dać miękką wodę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”