Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

ktos rozpoznaje chorobę

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
lordofabyss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2017, 10:41
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:

ktos rozpoznaje chorobę

Post autor: lordofabyss »

Mam problem pada mi cała obsada malawi i nie wiem dlaczego, ryby wyglądają na zdrowe chociaż ostatnio spadł im apetyt, co pare dni pada mi ryba nagle zaczyna się wahać i zazwyczaj pojawia się rana lub zaczerwienie na rybie, następnie ryba traci równowagę problem z pęcherzem pławnym, potem wyskakują krwawe przebarwienia a ciele a także na płatwach i tak do 24h ryba pada. Akwarium od pół roku jest założone nic się nie działo przez cały okres oprócz ostatniego miesiąca na początku myślałem że się tłuką no bo rany na skórze ale głębszej obserwacji widzę, że to nie z powodu utarczek. :płacz:
Dodaje zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Coś więcej o akwarium ? Obsada, litraż, karmienie,testy wody (najlepiej kropelkowymi)
lordofabyss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2017, 10:41
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:

Post autor: lordofabyss »

Sorry już pisze akwarium 100x50x50 cm zarybienie cały czas leci ale na ta chwile 6 osobników Zebra Obliquidens - Astatotilapia latifasciata - Juvenile, 2 Pyszczaki acei złotopłetwe • Pseudotropheus acei, 2 red-red, Melanochromis auratus, zbrojnik niebieski, Synodontis nigriventris, jedzenie suche tropical płatki, granulat algowy, algi w formie tabletek, co do parametrów ph neutralne inne parametry tez w normie(KH, FE, NH4) na resztę nie man testów
Pumba
Mecenas
Posty: 1035
Rejestracja: 19 lut 2012, 19:41
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 180x65x60 Malawi
Płeć:
Wiek: 32

Post autor: Pumba »

Co to znaczy PH neutralne ? Bardziej potrzebne są tutaj testy NO2/NO3. Przede wszystkim masz za małe akwarium na takie ryby. Acei to śledź wśród pyszczaków i dorasta do 17cm . Po drugie pomieszaleś ryby z jeziora Wiktorii, Malawi i dorzuciłeś Amerykę. Pokarm jakim karmisz to trochę za mało dla tych ryb
lordofabyss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2017, 10:41
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:

Post autor: lordofabyss »

Czy nie można odpowiedzieć w prosty sposób np. "patrząc po zdjęciach i opisie zachowania ryb wydaje mi się że jest to to albo to radziłbym zrobić to i to powinno pomóc jeśli nic się nie zmieni spróbowałbym tego" oczywiście w miejsca ogólników dałbym szczegóły i to jest logiczna odpowiedz na zapytanie czy ktoś rozpoznaje tą chorobę. Mam akwarium 250l więc nie jest malutkie te acei świetnie się w nim czuły nawet mam młode w innym akwarium od nich, a wypowiedz że masz za mało miejsca to zauważam w co 2 wypowiedzi w odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie. Ph neutralne chodzi ze koło 7,5. Mam akwaria od 25 lat z różnymi biotypami i zawsze udawało mi się zapewnić odpowiednie warunki dla ryb a także je rozmnażać zanim zaczęto robić jakiekolwiek testy wody i nigdy nie zetknąłem się z takimi objawami u ryby dlatego myślę zapytam innych może ktoś coś wie, ale widzę że na proste odpowiedzi nie ma co liczyć. Naprawdę nie obraź się ale coś mi się zdaje że nie uzyskam tu odpowiedzi.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Czy ryby puchną ? i czy takie rany powstają od razu czy wpierw np pęcherz czy coś innego ? z zdjęć ciężko tak w ciemno bo pasuje do wszystkiego ... to jak byś napisał moje dziecko ma czerwone kropki i zaczynając od potówek, ospy uczulenia a kończąc na allergi itd wszystko pasuje stąd potrzebne informacje.

Natomiast z opisu jeśli pojawia się nagle to może zatrucie jakieś NO2, stąd czy po podmianie nie ma zatrzymania zgonów ?
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
lordofabyss
Posty: 17
Rejestracja: 18 sie 2017, 10:41
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Nowy Sącz
Płeć:

Post autor: lordofabyss »

ryby nie puchną nagle zaczyna tracić równowagę jakby pęcherz pławny nawalał po paru godzinach już do góry nogami wiszą i pojawiają się krwawe znamiona następnie znamiona zaczynają się pojawiać oprócz ciała także na płetwach jak jest to widoczne na zdjęciach i w przeciągu kilku godzin zdycha. najlepsze jest to że nie jest to masowo tylko pojedynczo jak zdechnie jedna to u następnej pojawiają się objawy w przeciągu doby. Ta ilość ryb która pisałem jest aktualny jest aktualny jak zaczęło się to dziać zdechło 13 ryb, ktoś znowu powie ze przerybienie ale nie były to dorosłe osobniki tylko w większości są młode tak po 8cm. Podmieniłem połowe wody i filtr z całkiem nowymi wkładami czekam czy coś się zmieni.
Awatar użytkownika
Gdl
Mecenas
Posty: 199
Rejestracja: 09 gru 2012, 18:07
Imię: Marcin
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 300l+250l+112l+54l
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Gdl »

lordofabyss pisze:... filtr z całkiem nowymi wkładami czekam czy coś się zmieni.
To mógł być niezbyt dobry pomysł. Pasowałoby sprawdzić NO2 tak jak koledzy wyżej polecili.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”