Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Welon - co to za choroba

Co dolega naszym podopiecznym. Dlaczego się źle czują bądź zdechły.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Dahrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 cze 2019, 15:52
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Welon - co to za choroba

Post autor: Dahrek »

akwarium 112l, welon, 2 gurami(kiedyś w tym zbiorniku była pleśniawka u innych gurami), 2 kiryski,
akwarium ma około rok, welon jest pewnie starszy około 2 lat myśle (nie miałem go od małego), wielkość około 20 cm
temperatura pewnie kolo 23-25 obecnie, karmie dwa razy dziennie (żywy mrożony suchy)
podmiany wody co tydzień, półtora

co mu jest i czym leczyć?
zmiany u welona, jedna płetwa zaatakowana co widać na zdjęciu, wyrósł mu guz po boku z jednej strony co widać na zdjęciu, lubi siedzieć w kącie, mało pływa, gorzej je ale je, jak zapalę światło nie podpływa od razu po pokarm tylko po paru minutach, nie pobiera pokarmu z góry tylko ze środka lub dna (kiedyś pobierał), czytałem o jakiś chorobach gdzie ryba unika światła może to to?

pleśniawka wyglądała troche inaczej? grzybica troche pasuje ale ten guz jest taki inny niż na zdjęciach w internecie. proszę o pomoc

Obrazek
Dahrek
Posty: 43
Rejestracja: 24 cze 2019, 15:52
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Dahrek »

Jak odpoczywa to jest lekko przechylona w ta uszkodzoną stronę, oraz jak pływa to czasami nie daje rady zahamować przed dnem, taflą czy ścianą boczną, wydać wyraźnie że ta uszkodzona płetwa przeszkadza jej bardzo, chyba zrobiła się trochę bardziej ruchliwa i więcej je, ale to nie to co kiedyś jak była zdrowa.

Bardzo proszę o pomoc bo mi jej szkoda.

W czym jej zrobić kąpiel? Sól akwarystyczna/nie jodowana/ fizjologiczna, może trypaflavin? Albo coś innego?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Choroby i zgony w akwarium ”